-->

In bajkoterapia książka nieśmiałość. dla dzieci

Edzio na nieśmiałość


Z Lu czytamy dużo książek, lubimy czytać. Kiedy jakaś pozycja wpadnie w nasze ręce, to od razu wertujemy jej kartki, bo przecież to nie może czekać. 

Ostatnio całkowicie nas pochłonęła pierwsza z całej serii o Edziu, książka : "Edzio. Przyjęcie w blasku księżyca" autorstwa Astrid Desbordes, Wydawnictwo Wytwórnia.

Czytamy ją tak naprawdę codziennie, a o czym opowiada?




O wiewiórce Edziu, który poza robieniem pomponów i orzechowych, przepysznych konfitur, nie wychyla nosa ze swojej dziupli na w wielkim kasztanie. Nie ma przyjaciół...
Ta książka porusza dość istotny problem nieśmiałości i osamotnienia

I mimo, iż Edzio może uczestniczyć we wspaniałym przyjęciu Misia Antoniego, nie rusza się z domu i  ciągle się utwierdza, że tam właśnie jest jego miejsce. 




Nieśmiałość dzieci, tak jak i Edzia jest trudną przeszkodą do przezwyciężenia , obniża ona bowiem efektywność działania w grupie, w środowisku. Utrudnia dzielenie się sowimi pasjami, wiedzą, bo przecież nie tak łatwo wyjść ze swojej bezpiecznej "dziupli" i wystawić się na widok i oceny innych. 

Mimo, iż Edzia tak jak wiele dzieci tam w środku coś ciągnie, by "biec na przyjęcie", wyrazić swoje zdanie, nieśmiałość blokuje to wszystko, blokuje to czego tak naprawdę pragną, a w zamian dostają żal i smutek...

Jednak często się zdarza, że pomoc z zewnątrz, tak jak niespodziewana wizyta puchacza Jerzego, który zabiera Edzia na przyjęcie, może przełamać jego strach przed innymi. 

Ta wspaniała pozycja powinna zagościć na półce, tak naprawdę każdego dziecka, ponieważ w piękny sposób pokazuje, że każdy z nas jest wyjątkowy





Dodatkowo przepiękne ilustracje znakomitego, francuskiego grafika - Marc Boutavant, twórcy znanego na całym świecie misia Mukiego, nie pozwalają przejść obok tej pozycji obojętnie. 
Te strony są żywe, pełne kolorów, nam rodzicom pozwalają troszkę cofnąć się do swojego dzieciństwa i przeżywać je z dzieckiem na nowo.

Ciekawe jak ta książeczka spodoba się przedszkolakom z grupy Lu, niedługo Ma im ją przeczyta.


Książeczkę można kupić na stoisku wyjątkowego sklepu z zabawkami "Lamala"


Plac Unii City Shopping 
ul Puławska 2
02-566 Warszawa


Wszystkim mieszkańcom Warszawy polecam odwiedzić, to urocze miejsce, bo same cuda tam znajdziecie. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Share Tweet Pin It +1

2 Comments

In drzewa dzieci natura nauka przyroda spacer zabawa

Szukamy skarbów

Czy Wasze dzieci też uwielbiają w czasie spacerów ładować Wam do kieszeni, zakupów, torebki znalezione skarby? Ja w każdej kurtce, a to znajdę kamień, patyk, szyszkę, trawę, zasuszone liście itp i każde wyjście kończy się przynoszeniem tych łupów do domu.

Więc nie było wyjścia i zamieniliśmy się w prawdziwych poszukiwaczy skarbów natury, bo przecież warto tą ciekawość świata wykorzystać w zabawie.
Do zabawy wykorzystaliśmy opakowanie po jajkach, bo przecież te wszystkie drogocenne rzeczy trzeba gdzieś trzymać. Na karce narysowałyśmy czego będziemy szukać w parku. Dzięki czemu troszkę wysiliłyśmy szare komórki, i poćwiczyłyśmy zdolności manualne, rysując i wycinając naszą tablicę ze wskazówkami. 











W czasie poszukiwań, wpadłyśmy na kolejny pomysł "edukacyjnego" spaceru. W naszym parku przy różnych drzewach znajdują się tabliczki z ich opisem. Zrobiłyśmy im zdjęcia (to już była super zabawa, bo zdjęcia robiła Lu) z których zrobimy mały atlas drzew i ponownie udamy się na ich poszukiwania, zobaczymy ile uda się nam rozpoznać. 


Jeśli szukacie jeszcze innych pomysłów na "mapy" skarbów tu podrzucamy Wam ciekawe zestawienie. - TUTAJ





CZYTAJ WIĘCEJ

Share Tweet Pin It +1

2 Comments

In DIY dzieci muzyka rozwój zabawa

Muzyczne zabawki DIY


W końcu wszystko budzi się do życia, słonko świeci, dzieci biegają, ptaszki śpiewają, to może i my zaczniemy razem z nimi koncertować. Dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju instrumenty, a jeszcze kiedy mogą je zrobić razem z rodzicami, wtedy muzykowanie stanie się jeszcze wspanialsze.

Największy rozwój zdolności muzycznych to okres między 20 tygodniem ciąży, a 18 miesiącem życia, później możemy na niego już w mniejszym stopniu wpływać tak do około 9 roku życia.
Jak wiemy muzyka, rytm świetnie rozbudzają u dzieci nie tylko wrażliwość muzyczną, ale również emocjonalną.

Na podstawie badań przeprowadzonych przez m.in. prof. Alfred Tomatis, stwierdzono, iż muzyka stymuluje rozwój mózgu i układu nerwowego, ponieważ pomaga budować nowe drogi neuronalne, które mają olbrzymi wpływ na rozwój procesów fonologicznych.

Muzyka również pozytywnie wpływa na koncentrację, rozwija kreatywność, a także umiejętności społeczne, czy emocjonalne. Jak to się mówi, muzyka łączy pokolenia.

A sama gra na instrumentach, świetnie wpływa na rozwój dzieci. Począwszy od przetwarzania słuchowego, sensorycznego do poszerzania i stymulowania zdolności motorycznych. 


Do dzieła, zróbmy instrumenty i zagrajmy w rodzinnej orkiestrze!

Ksylofony / cymbałki


                           Jak zrobić tutaj

Wersja z wodą


Jak wykonać tutaj



Ksylofon ogrodowy


Jak zrobić tutaj 

Gitary 


Jak zrobić tutaj




Jak zrobić tutaj


Jak zrobić tutaj 


Jak zrobić tutaj

Marakasy / Shakery




Jak zrobić tutaj





Jak zrobić tutaj








Jak zrobić tutaj



Bębenki 





Jak zrobić tutaj 




Jak zrobić tutaj


Jak zrobić tutaj


Jak zrobić tutaj



Kastaniety


Jak zrobić tutaj



Harmonijki





Jak zrobić tutaj

Tamburyn






Źródło


Udanej zabawy !

CZYTAJ WIĘCEJ

Share Tweet Pin It +1

7 Comments