In bajki

Mini relaks...


Kolejna bajka tym razem relaksacyjna o misiu Lulku. 
Zamknijcie oczy i słuchajcie...

     Był ciepły, słoneczny dzień. Mały Miś Lulek siedział w klasie i patrzył przez okno, na otaczający szkołę las. A ten las był ogromny, wielkie, stare dęby, wysokie sosny, paprocie zaglądające w każdy zakamarek.
Miś patrzył na te ogromne drzewa i sam nie mógł uwierzyć, że rosną takie wysokie i się nie przewracają. 
    Promienie słoneczne muskały jego rumiane policzki przez okno. Lulek czuł jak ciepło przeszywa jego futerko,  jak ogrzewa każdy centymetr jego brzuszka - ach jakie to wspaniałe uczucie. 

    Miś zamknął oczy i poczuł jak, słonko wyciąga do niego swe promienne paluszki i gładzi po nosku, aż się uśmiechnął, bo tak ciepło i miło mu się zrobiło. Okno się otworzyło i fala ciepłego powietrza otuliła Lulka z każdej strony. Słoneczko zajrzało przez okno i wyciągnęło swoją żółciutką dłoń do misia, a on poczuł jak się unosi,  jak wznosi się do góry i góry - Ja latam, latam - pomyślał rozradowany.
     Gorące powietrze tuliło misia i unosiło wysoko w górę. 
- Czujesz to ciepło, jak oplata Twoje ciało, czujesz jak porywa Cię w ciepły taniec ze słońcem???
    Miś wygodnie się położył na słonecznym ramieniu i zasnął, było mu przyjemnie i ciepło. Duże szkolne drzewo oddalało się i oddalało, aż zniknęło za wysokimi sosnami i grubymi dębami. 
   Miś śnił jak lata nad lasem, otulony ciepłym ramieniem słoneczka. Widział staw, którym codziennie po szkole łowi z mamą ryby, polane na której biega wesoło z kolegami i w końcu swoją chatkę, gdzie mama właśnie przygotowywała obiadek na jego powrót. 
A miś nic nie mówił, tylko leciał dalej i wyżej, wyżej w stronę słońca. 
Lecz nagle dziwny dźwięk usłyszał, jakby czegoś zamykanie...Przetarł oczka ze zdziwieniem : - Ojej zasnąłem- pomyślał , a tu Pani sowa wróciła do klasy i zamknęła otwarte od przeciągu okno.
- Dzieci czas na naukę - powiedziała
Miś wrócił z wysokiego lotu do ławki  i otworzył książkę, z której wszyscy zaczęli czytać o słońcu :)

Miś Lulek i Myszka Lu

Zobacz również

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)