In

Ma na Mama Wie

Dzisiaj Ma udało się znaleźć trochę czasu i polecieć na warsztaty organizowane przez MamaWie


Przeznaczone są one głównie dla kobiet w ciąży, rodziców planujących założyć rodzinę, czy rodzin z maluszkami. 


Ja osobiście uważam, że na takie warsztaty najlepiej chodzić w "komplecie" , ponieważ można spojrzeć na poród, rodzicielstwo, z tej normalnej, nie wyidealizowanej  strony, jaką kreują media (zawsze szczęśliwa i uśmiechnięta rodzinka ). 


Ciekawie o tym wszystkim mówiła Pani będąca Doradcą Macierzyńskim.I zwracała szczególną uwagą na to, że nie musimy być idealne, zawsze w świetnej formie i ogarniające całą sytuację bez frustracji, stresów czy płaczu. 

Ważną rolę odgrywa wsparcie, nawet sama obecność drugiej osoby, możliwość wyrażenia własnego zdania oraz oderwania się od "dziecka" (chociaż dla Nas samych, często bywa to trudne) ułatwia, wejście w rolę mamy - rodzica.


Oczywiście był też Pan Zawitkowski :)Ależ on ma gadane :) ubawiliśmy się wszyscy słuchając jego opowieści o radzeniu sobie z maluszkami, o tym jak wspomagać, a nie przeszkadzać w rozwoju itp. 

Dla mnie najciekawsze były prezentacje rożnych zabaw dla dzieci i nie zawsze muszą to być, jakieś wyszukane zabawki. ( i tu fakt sama oto nie zadbałam, warto w miejscu zabaw dziecka zadbać nie tylko o kolory i wizualne atrakcje na ścianach czy podłodze , lecz ważny jest sufit :))


Było też o chustonoszeniu, mleku modyfikowanym i pierwszej pomocy.

Naprawde polecam uczestniczenie w takich warsztatach :)Zobacz również

1 komentarze:

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)