In

Avionaut Ultralight - najlżejszy na świecie
Na targach Kid’s Time odbyła się premiera najlżejszego fotelika świata. Avionaut Ultralight, który waży zaledwie 2,5 kg! 

Ten lekki i zarazem bardzo wytrzymały fotelik został wykonany z materiału EPP ARPRO, który nie łamie się pod wpływem uderzenia, lecz poprzez swoją elastyczność absorbuje energię zderzenia, rozkładając ją równomiernie w swej strukturze;  co za tym idzie, konstrukcja fotelika pozostaje nienaruszona. 

To kluczowa właściwość podczas najbardziej niebezpiecznych zdarzeń, takich jak dachowanie samochodu. Poza tym, w przeciwieństwie do innych fotelików, w których strefy ochronne są tylko częściowe, w Avionaut Ultralite cała powierzchnia fotelika pochłania energię i redukuje siłę uderzenia bocznego, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo dziecka znajdującego się w czasie zderzenia w samochodzie.

Zmiana konta ułożenia całego fotelika w trakcie zderzenia pozwala na zmniejszenie siły oddziaływania tego uderzenia na ciało dziecka. Automatycznie, niezależnie czy dziecko śpi czy nie, mobilizuje jego mięśnie, dodatkowo ograniczając skutki uderzenia. Ciało dziecka już nie jest totalnie bezwładne, ale nie jest też usztywnione – mówi Paweł Zawitkowski, fizjoterapeuta, konsultant medyczny fotelika Avionaut Ultralight.


Konstrukcja fotelika

Unikatowa konstrukcja fotelika i wkładki, która dostosowuje się do budowy i uwarunkowań funkcjonowania organizmu dziecka, czyli:
  • Umożliwienie prawidłowej mechaniki oddychania w trakcie jazdy (skuteczne unikanie blokowania i ściskania barków, pozycji zgięciowej tułowia, ograniczenia ruchów klatki piersiowej i blokowania pracy przepony.
  • Optymalne warunki dla ograniczenia cofania się treści żołądkowej do przełyku (potocznie „refluks”) przez odpowiednia pozycję tułowia, brzucha i ud dziecka.
  • Pozwala na utrzymanie prawidłowego ułożenia miednicy, tułowia i głowy dziecka – tzn. w linii prostej, co dodatkowo zwiększa jego bezpieczeństwo w trakcie zderzenia.


Obserwacje specjalistów i rodziców wskazujące na dyskomfort dzieci w trakcie jazdy, ale także doniesienia o przypadkach omdleń i śmierci dzieci w fotelikach samochodowych nawet bez udziału w wypadkach komunikacyjnych. Zmiany te wychodzą naprzeciw postulatom specjalistów w dziedzinie pediatrii, bez obniżania stopnia bezpieczeństwa dziecka w trakcie jazdy i wypadków.

Konieczność precyzyjnego dostosowania konstrukcji wkładki do cech dziecka: wzrostu, wagi, dojrzałości. Prawie żaden fotelik dostępny na rynku nie pozwala na bezpieczny transport nowonarodzonego dziecka (szczególnie wcześniaków lub małych dzieci), ze względu na ich niewielką wagę, rozmiar i niedojrzałość (napięcie mięśniowego, układu oddechowego i pokarmowego). Częsta niedopuszczalną praktyką jest wypełnianie wolnych przestrzeni w fotelikach pieluszkami, kocykami itp. Takie praktyki stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia dziecka. W najlepszym razie powodują duży dyskomfort podróży maleńkiego człowieka.

Testy!Przy zderzeniach czołowych oraz tylnych ochrona kręgosłupa dziecka w odcinku piersiowym jest w przypadku Avionaut Ultralite o 40% lepsza niż w wymaganiach i-Size, a ochrona głowy o 53% przewyższa parametry wymagane normą. Co najważniejsze: zderzenia boczne - minimalne wymagania wskazywane przez i-Size są bardzo trudne do spełnienia, a fotelik Avionaut Ultralite przewyższa je o 20%.

W tym foteliku pojawia się też innowacyjny system pojedynczego uchwytu, którym pas dziecka jest przypinany bezpośrednio do bazy. Takie połączenie gwarantuje najpewniejsze mocowanie z systemem ISOfix samochodu. Dodatkowo, aby mieć pewność, że wszystko zrobiliśmy dobrze, mamy sygnalizację dźwiękową - bez tego nie ruszymy dalej w podróż. Rodzic ma poczucie, że w odpowiedni sposób dba o bezpieczeństwo swojego maleństwa.

Więcej:  Znalezione obrazy dla zapytania avionaut logo

Zobacz również

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)