In

Zabawki, które zajmą Twoje dzieci na długie godziny


Tak, takie zabawki naprawdę istnieją, ale uwaga one do zabawy wciągną też Ciebie.

Często rodzice zastanawiają się i pytają mnie na spotkaniach, jakie zabawki kupić dzieciom, by choć dłużej niż 15 minut się nimi bawiły... , by oni mogli mieć, choć chwilę dla siebie w ciągu dnia.

Rzeczywiście czasem, człowiek się głowi, nakupuje mnóstwo zabawek, a maluch i tak nie chce się nimi bawić. Niestety drodzy rodzice, to właśnie Wy dla dzieci jesteście najważniejsza i najwspanialszą "zabawką" na świecie i cieszcie się z tego póki możecie. Czas niestety pędzi do przodu i za chwilę może się okazać, że ten "maluch" już nie jest taki mały, i że niekoniecznie chce już z nami spędzać czas.


Jeśli jednak myślimy o prezentach, to ja sama lubię kupować takie rzeczy, żeby poza świetną zabawą dla dzieci, były też ciekawe dla mnie. Tak, niestety nie ma chyba nic gorszego, kiedy tylko "udajemy" zabawę z naszymi dziećmi. One są świetnymi obserwatorami i niestety od razu to wyczują, a nasza autentyczność w ich oczach spadnie do zera.

Kiedy już chcemy poświęcić czas dziecku, po prostu całym sobą z nim bądźmy, nie z telefonem w ręku, czy co chwila zerkając na zegarek. Niech to będzie 20 minut świetnej, wspólnej zabawy, niż godzina siedzenia obok dziecka. To dziecko niech, prowadzi nas przez swój świat, niech nam go pokaże, a my bądźmy aktywnymi i autentycznymi uczestnikami tego wszystkiego.

Ja sama bardzo lubię budować z klocków, coś wymyślać, zdecydowanie bardziej wolę taką aktywność niż np: zabawę w dom. Dlatego kiedy przyszła od nas przesyłka ze sklepu Klocku.edu.pl byłam nią zachwycona, ba cała rodzina można powiedzieć zniknęła, pochłonięta zabawą klockami.
Ale nie same klocki tam były.

Od razu w moją uwagę przyciągnęły Tablice magnetyczne MagPad, które pozwalają rysować nawet w ekstremalnych warunkach, co ostatnio Ala testowała, w samochodzie, tramwaju, korytarzu i sali wykładowej.

Te małe i duże tablice ( tak dostępne są w 2 rozmiarach) wspaniale pobudzają wyobraźnię i stymulują koordynację oko-ręka, ćwiczą motorykę małą, czy zdolności manualne.
Dodatkowo dołączone książeczki i kartki z wzorami, stanowią inspirację do tworzenia nowych rysunków. My bardzo lubimy się nimi bawić np.: w  zgadywanie co rysuję, grania w kółko i krzyżyk, czy terapii ręki, którą prowadzę w gabinecie.Kolejnym elementem przesyłki były rewelacyjne klocki Big Loowi, które dzięki swojemu kształtowi i rozmiarowi oraz połączeniom, pozwalają na świetną już konstrukcyjną zabawę nawet najmłodszym dzieciom. Leo bardzo szybko załapał jak się łączy klocki ze sobą i naprawdę długo się wszyscy razem nimi bawiliśmy. Zestaw ten naprawdę pobudza kreatywne myślenie, a także motorykę małą do pracy. Ala budowała takie rzeczy, że mi wydając się, że jestem osobą dość kreatywną, przy niej niestety poległam. I tak Ala wyczarowała nam ognisko z kiełbaskami, flagę Polski czy galopującego konia.
Na koniec coś, co całkowicie nas wszystkich pochłonęło, na dobre parę godzin, a mianowicie Klocki konstrukcyjne Morphun: Gearphun koła zębate o łańcuchy. Te klocki poza tradycyjnym sposobem łączenia ze sobą, można łączyć również bokiem, co pozwala budować dwu i trzy wymiarowa budowle. Dzięki nim dzieci i dorośli mogą poczuć się jak prawdziwi inżynierowie i zaprojektować np.: mechanizm, który będzie w pełni ruchomy. Powiem szczerze, nie wiem kto bardziej się cieszył, jak nasze koła wprawione w ruch zaczęły się kręcić.

Te klocki to naprawdę rewelacyjny pomysł, na wspólne spędzanie czasu. Ala tworzyłam niesamowite rzeczy, Leo się od niej uczył, starał się naśladować siostrę, a ja mogłam w tym wszystkim uczestniczyć, coś wspaniałego. Zobaczcie sami:
Wszystkie produkty znajdziecie w sklepie


klocki dla dzieci - klocki.edu.pl

Zobacz również

1 komentarze:

  1. Zabawki dziecięce? Tylko w sklepie Runo www.runo.sklep.pl. Moje dzieci są zachwycone z prezentów!

    OdpowiedzUsuń

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)