In test

Otulenie

Otulenie ma znaczenie
Psychologowie nie mają wątpliwości, że im większą porcją miłości, czułości i akceptacji obdarzymy pociechę we wczesnym dzieciństwie, tym lepiej odnajdzie się ona w dorosłości. Tuląc, masując, głaszcząc niemowlę inwestujemy w jego poczucie własnej wartości. Dorośli, którzy doświadczyli rodzicielskiej miłości, dobrze radzą sobie w życiu osobistym i zawodowym, z łatwością nawiązują relacje interpersonalne, są samodzielne, samowystarczalne i pewne siebie. Świadomie podejmują decyzje i nowe wyzwania.


Pierwsze kroki w dorosłość


Aby wychować dziecko na szczęśliwego człowieka, warto od początku inwestować we wzajemne relacje. Obdarzając pociechę miłością i zainteresowaniem, najlepiej już w czasie ciąży, mamy realne szanse na zbudowanie dobrych, zdrowych, wartościowych relacji na całe życie. Trzeba tylko traktować malucha podmiotowo. Partnerstwo polega na dostrzeganiu tego, że dziecko ma określone pragnienia i potrzeby, własny charakter i temperament, prawo do wyrażania swoich opinii i okazywania własnych emocji. Jest indywidualnością. I tę indywidualność trzeba szanować. Wychowanie nie polega bowiem na wpychaniu  dziecka w objęcia konformizmu. Wprost przeciwnie. Warto zachęcać pociechę do bycia kreatywnym i asertywnym. A to nie jest możliwe bez wysokiej samooceny.
Bliskość w cenie


Nie od dziś wiadomo, że w kontakcie z pociechą liczy się jakość, a nie ilość spędzonego razem czasu. Jak okazywać dziecku miłość, szacunek i akceptację?
Przede wszystkim- trzeba być blisko, reagować na sygnały wysyłane przez niemowlę, nie lekceważyć pytań i problemów malucha (nawet wtedy, gdy wydają się być śmieszne lub banalne). Nie wolno  także zaniedbywać fizycznego kontaktu z pociechą. Im więcej tulisz, głaszczesz, dotykasz, masujesz i całujesz szkraba, tym pewniej i bezpieczniej dziecko czuje się w Twoich ramionach i tym łatwiej odnajdzie się po tej stronie brzuszka. U niespokojnych, płaczliwych niemowląt dobrze sprawdzi się spowijanie, np. otulaczkiem Mum 2 Mum. Dzięki temu funkcjonalnemu rozwiązaniu maluch czuje namiastkę brzuszkowego bezpieczeństwa. Charakterystyczna ciasnota sprawia, że pociecha szybciej się uspokaja, a i Ty czujesz się pewniej w roli rodzica. Po raz kolejny okazuje się więc, że otulenie ma znaczenie- nie tylko tu i teraz, ale także w przyszłości.
 Najlepszej jakości materiały, funkcjonalność i dbałość o szczegóły- oto, co wyróżnia otulaczek Mum 2 Mum na tle innych.Więcej informacji o otulaczku Mum 2 Mum rodzice znajdą na stronie sklepu www.sklep.mavero.pl Otulaczek Mum 2 Mum - 105,00 pln  www.sklep.mavero.pl 

Zobacz również

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)