In dziecko kreatywne wiosna zabawy

Wiosenne zabawy w domu i na dworze
sprzyja ruchowi na świeżym powietrzu. Ciepło, słońce i dłuższe dni sprzyjają szaleństwom na dworze. Dzieci uwielbiają wszelką aktywność. Poznaj nasze propozycje, które sprawią, że wiosenne spacery będą jeszcze bardziej atrakcyjne!

Dni stają się coraz dłuższe i cieplejsze. Po zimie na pewno nikt nie chce siedzieć w domu! Warto poznać kilka zabaw, które będzie można wykorzystać w czasie wiosennych spacerów.  Oto kilka propozycji zabaw wiosennych dla najmłodszych!
 

Skaczesz ty i skaczę ja


Do tej zabawy potrzebna będzie skakanka lub sznurek. Zabawa polega na tym, że, że dzieci stają w kole a inna osoba, najlepiej dorosła staje w środku i kręci skakanką po obwodzie koła, które utworzyły maluchy. Ich zadaniem jest  przeskakiwać przez skakankę tak, by na nią nie nadepnąć. W przypadku nastąpnięcia na skakankę, dziecko może powiedzieć wierszyk, zaśpiewać piosenkę lub wymieniać te rzeczy, które kojarzą mu się z wiosną.

 

Traf do celu


Przy tej zabawia przyda się jakiś kosz, do którego dzieci będą musiały trafić znalezionymi kamykami, patykami czy szyszkami.  Można również urozmaicić grę i każdy, kto trafi przybliża się do celu o jeden krok. Kiedy spudłuje cofa się. Wygrywa ta osoba, która pierwsza dojdzie co celu.
Jeśli nie mamy kosza, a posiadamy np. kredę można cel narysować na chodniku.

Hodujemy roślinki


Aby założyć pierwszą hodowlę, potrzebne będą słoiki, waciki lub papierowy ręcznik oraz ziarenka (mogą to być najróżniejszego rodzaju fasolki, pszenica lub inne ziarna na kiełki).
Trzeba dobrze namoczyć waciki lub kawałek papierowego ręcznika i włożyć je do słoika. Ziarenka wrzucamy również do środka, zakręcamy pojemnik i ustawiamy go w cieple (najlepiej na parapecie, ale nie w pełnym słońcu). Gdy ziarenka zaczną kiełkować, należy obracać słoikiem codziennie, aby nasze roślinki pięły się do góry i  rosły prosto. W przeciwnym razie będą pochylone w stronę światła. Warto użyć różnego rodzaju ziarenek: można wtedy porównywać szybkość wzrostu i różne kształty listków poszczególnych roślin.

Wiosenne drzewko


Aby wykonać  w domu własne drzewko wiosenne potrzebne będą:
  •  plastikową butelkę wypełnioną np ziemią,
  •  druciki
  •  stare pończochy, rajstopy
  •  zielony papier lub krepina
  •  klej
Kiedy mamy gotowe wszystkie przedmioty należy butelkę owinąć starymi pończochami lub rajstopami, a druciki przymocować do butelki. Na koniec przyklejamy na gałązki zielone listki wycięte z papieru lub
krepiny.

Kamienne kółko i krzyżyk


Do tej zabawy będzie potrzebne dużo płaskich kamieni, które można nazbierać w czasie spacerów i mazaki lub farby do narysowania wzorów. Na połowie kamyków rysujemy kółka, a na reszcie krzyżyki. Zbieramy również patyki, by z nich ułożyć  siatkę do gry w „kółko i krzyżyk”.
Na takich kamieniach można narysować wiele rzeczy, można zamienić je w memory i ćwiczyć pamięć szukając kamyków do pary lub narywać domino i w czasie pikników świetnie bawić się całą rodziną!

Artykuł pojawił się na tatento.pl

Zobacz również

1 komentarze:

  1. Zabawy na dworze zawsze dobrze działają na dzieciaki, później są tak zmęczone że idą spać :D

    OdpowiedzUsuń

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)