In caretero drewniany dziecko rower rowerek biegowy test wybór zabawa

Rowerek biegowy Velo Toyz by Caretero
Już dawno przymierzałam się do zakupu Lu rowerka biegowego, a dzięki firmie Caretero mieliśmy możliwość taki rowerek testować.

Początkowo sceptycznie podchodziłam to tego zadania, ponieważ pierwsze próby jazdy na takim pojeździe, a było to około rok temu, bardzo szybko zakończyły się fiaskiem, niechęcią i wręcz unikaniem wszelkiego kontaktu, więc obawy były duże.

Jednak, gdy rowerek pojawił się w domu nie było mowy, by postał chwilę w pudełku, trzeba było go natychmiast wypakować i złożyć, a szczerze nie było to trudne i pierwsze próbne jazdy zaczęły się już w domu. Początkowo niechętnie, trudności z utrzymaniem równowagi troszkę zniechęcały Lu, ale rano w drodze do żłobka, jakby odmiana, Lu pojechała i już nie chciała  z niego zejść, wręcz nie chciała się nigdzie bez niego ruszać i nawet wyprawa do dziadków nie mogła się odbyć bez Velo.

A teraz troszkę szczegółów:Rowerek jest przeznaczony dla dzieci w wieku 3-6 lat, Lu jest akurat dość wysoka, więc nie było problemów z dostosowaniem wysokości siodełka.

Jak można znaleźć w opisie produktu :

” Co zyskujesz wybierając drewniany rowerek biegowy Velo dla Twojego dziecka?
·         wysoki komfort jazdy nawet po nierównej powierzchni zapewniany przez pompowane koła rowerka biegowego
·         świetną zabawę i doznania estetyczne za sprawą klasycznego, eleganckiego projektu ramy
·         łatwe i bezpieczne manewrowanie rowerkiem biegowym zapewnia skrętna kierownica
·         wygodne dopasowanie wysokości rowerka do wzrostu dziecka poprzez regulację wysokości siodełka
·         długowieczność produktu – rowerek wykonany jest z wysokiej jakości materiałów
·         gwarancję bezpieczeństwa – rowerek posiada wszystkie niezbędne europejskie certyfikaty
·         jasną instrukcję i prosty montaż – rowerek złożysz w krótkim czasie”

Rowerek jest naprawdę lekki, więc i dziecko spokojnie daje sobie z nim radę, czy go podnieść, czy podjechać pod krawężnik, czy górkę, a także rodzic się nie namęczy nosząc go kiedy dziecko jest zmęczone.
Jego prosty, a zarazem efektowny design, budzi zainteresowanie innych maluchów, a również rodziców, kolor czerwony bardzo nam się podoba.

Rowerek został wykonany z bezpiecznych materiałów, a farba, którą został pokryty wytrzymuje upadki, spotkania z asfaltem itp.
Posiada wszystkie niezbędne europejskie certyfikaty bezpieczeństwa, co zdecydowanie przemawia na jego korzyść.

Poza tym rowerek biegowy świetnie się nadaje do ćwiczenia równowagi, co dla nas było ważną próbą, ćwiczy koordynację ruchową oraz koncentrację i skupianie uwagi. Dzięki niemu maluch uczy się oceniać odległość oraz rozwija orientację przestrzenną i poznaje związki przyczynowo – skutkowe, czy planowanie.

Naszym zdaniem jest to świetne rozwiązanie dla młodszych dzieci, które jeszcze mają problemy z nauką pedałowania na zwykłym rowerku oraz dla tych, które mają trudności z koordynacją i utrzymywaniem równowagi, bo przecież każda aktywność fizyczna jest wskazana dla naszych pociech.

OCENA KOŃCOWA: 4,75

FUNKCJONALNOŚĆ: 5
WYGLĄD: 5
BEZPIECZEŃSTWO : 5
WYGODA: 4 


Tak ten rowerek zostanie z nami na dłużej !
Zobacz również

2 komentarze:

  1. Moj brat cioteczny ma taki rowerek i dobrze sie spisuje :D
    http://onlydreams8.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Wizualnie drewniane rowerki podobają mi się bardziej niż metalowe, ale z praktycznego punktu widzenia wybrałam te drugie, bo mają regulację kierownicy i siodełka. Ale z firmy Caretero mieliśmy spacerówkę i bardzo podobała mi się jakość w stosunku do ceny, także samą firmę bardzo polecam :)

    OdpowiedzUsuń

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)