-->

In dekoracje dzieci farba tablicowa kreatywność malowanie pokoik wystój

Kącik malarski dla dziecka

Od jakiegoś czasu Lu zaczęła więcej malować, kolorować, wieszać swoje prace. Dlatego marzy się mi idealne miejsce, kącik do malowania, by wszystko miała pod ręką i by dalej mogła zgłębiać techniki sztuki malarskiej. By mogła rozwijać swoją kreatywność, by świat barw dalej ją fascynował jak to ma miejsce teraz. 

Fajnie jest patrzeć, jak miesza kolory z taką fascynacją, jak zerka kącikiem oka czy patrzę i czy widzę, że zaczyna malować całymi rękami, aż po łokcie ;). Jak z dumą woła i mówi: "Patrz Mamo, jestem al(r)tystą".

A co nam by było potrzebne?
Biurko / stolik miejsce do malowania ( aktualnie malujemy na podłodze :)) pojemniki, na kredki, mazaki, farby pędzle itp. oraz ramki na gotowe prace. Idealne rozwiązanie jak dla Nas  ilustruje pierwsze zdjęcie i dodatkowo ta farba/ tapeta tablicowa, stanowi świetne wykończenie oraz daje jeszcze więcej możliwości to stymulowania twórczego myślenia u dzieci.

Poniżej prezentujemy Wam inne ciekawe rozwiązania, jak urządzić kącik plastyczny dla dzieci.

A może już taki kącik urządziliście? Czekamy na Wasze zdjęcia!


www.monikaispolka.pl


www.monikaispolka.pl

www.apartmenttherapy.com

www.nietylkodzieciaki.pl

podobasie.net

www.funkydiva.pl

www.nietylkodzieciaki.pl
www.funkydiva.pl


www.nietylkodzieciaki.pl

www.nietylkodzieciaki.pl

gadzety.dziecigwiazd.pl

www.funkydiva.pl

www.babyearth.com

www.babyearth.com

Zobacz również

4 komentarze:

 1. My jeszcze nie mamy swojego kącika, choć jest stolik, gdzie leżą kredki i kartki, ale to jeszcze nie to ^_^ Wykańczanie domu trwa, a jak już będziemy na etapie urządzania pokoi (mam nadzieję, że za niecały rok), to chciałabym, żeby stolik wyglądał podobnie jak na ostatnim zdjęciu, tylko krzesełko wygodniejsze :D Plus do tego folia samoprzylepna z tablicą kredową i magnetyczną - świetna prewencja przed ozdabianiem świeżo pomalowanych ścian, choć nie łudzę się, że uda nam się tego całkowicie uniknąć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne pomysły na rozwijanie kreatywności maluchów. Mnie urzekł ten okrągły stolik po którym można pisać, malować, a w środeczku ma miejsce na kredki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas kącika brak. Dziecię me jest całkowitym antytalenciem malarskim. Nie umie rysować, malować. Nie lubi tego robić. Za to uwielbia jak ja mu rysuje i maluję kolorowanki za niego. Za to on, czyta mi bajki, w ramach podziękowania za mazidła. Taki ciekawy egzemplarz mi się trafił.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne pomysły:) Muszę o takim miejscu dla Młodej pomyśleć- tworzyć uwielbia :)

  OdpowiedzUsuń

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)