Kącik malarski dla dziecka

Od jakiegoś czasu Lu zaczęła więcej malować, kolorować, wieszać swoje prace. Dlatego marzy się mi idealne miejsce, kącik do malowania, by wszystko miała pod ręką i by dalej mogła zgłębiać techniki sztuki malarskiej. By mogła rozwijać swoją kreatywność, by świat barw dalej ją fascynował jak to ma miejsce teraz. 

Fajnie jest patrzeć, jak miesza kolory z taką fascynacją, jak zerka kącikiem oka czy patrzę i czy widzę, że zaczyna malować całymi rękami, aż po łokcie ;). Jak z dumą woła i mówi: "Patrz Mamo, jestem al(r)tystą".

A co nam by było potrzebne?
Biurko / stolik miejsce do malowania ( aktualnie malujemy na podłodze :)) pojemniki, na kredki, mazaki, farby pędzle itp. oraz ramki na gotowe prace. Idealne rozwiązanie jak dla Nas  ilustruje pierwsze zdjęcie i dodatkowo ta farba/ tapeta tablicowa, stanowi świetne wykończenie oraz daje jeszcze więcej możliwości to stymulowania twórczego myślenia u dzieci.

Poniżej prezentujemy Wam inne ciekawe rozwiązania, jak urządzić kącik plastyczny dla dzieci.

A może już taki kącik urządziliście? Czekamy na Wasze zdjęcia!


www.monikaispolka.pl


www.monikaispolka.pl

www.apartmenttherapy.com

www.nietylkodzieciaki.pl

podobasie.net

www.funkydiva.pl

www.nietylkodzieciaki.pl
www.funkydiva.pl


www.nietylkodzieciaki.pl

www.nietylkodzieciaki.pl

gadzety.dziecigwiazd.pl

www.funkydiva.pl

www.babyearth.com

www.babyearth.com

Share this:

, , , , , ,

CONVERSATION

4 komentarze:

 1. My jeszcze nie mamy swojego kącika, choć jest stolik, gdzie leżą kredki i kartki, ale to jeszcze nie to ^_^ Wykańczanie domu trwa, a jak już będziemy na etapie urządzania pokoi (mam nadzieję, że za niecały rok), to chciałabym, żeby stolik wyglądał podobnie jak na ostatnim zdjęciu, tylko krzesełko wygodniejsze :D Plus do tego folia samoprzylepna z tablicą kredową i magnetyczną - świetna prewencja przed ozdabianiem świeżo pomalowanych ścian, choć nie łudzę się, że uda nam się tego całkowicie uniknąć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne pomysły na rozwijanie kreatywności maluchów. Mnie urzekł ten okrągły stolik po którym można pisać, malować, a w środeczku ma miejsce na kredki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas kącika brak. Dziecię me jest całkowitym antytalenciem malarskim. Nie umie rysować, malować. Nie lubi tego robić. Za to uwielbia jak ja mu rysuje i maluję kolorowanki za niego. Za to on, czyta mi bajki, w ramach podziękowania za mazidła. Taki ciekawy egzemplarz mi się trafił.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne pomysły:) Muszę o takim miejscu dla Młodej pomyśleć- tworzyć uwielbia :)

  OdpowiedzUsuń

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)