-->

In dotyk integracja sensoryczna memory rozwój sensoryka stymulowanie zabawa

Memory dotykoweWiemy, że dotyk to bardzo ważny zmysł, i na pewno największy, ponieważ sygnały odbieramy całą powierzchnią ciała. Dzięki niemu poznajemy otaczający nas świat i rozwija się on już w okresie życia prenatalnego, a swoją dojrzałość osiąga około 6 roku życia. Dlatego warto już od najmłodszych lat pobudzać go do działania i stymulować.

Dzisiaj chcemy Wam pokazać bardzo fajną grę : Memory dotykowe, które składa się aż z 32 krążków (16 par) o różnej fakturze i kolorach, co dodatkowo stymuluje zmysł dotyku. Na krążkach znajdziemy miękkie futerka, szorstkie materiały, faliste faktury, śliskie lusterko itp. 
Zadaniem dziecka jest odnalezienie za pomocą dotyku dwóch takich samych, pod względem faktury krążków. 

Ale oczywiście można te krążki wykorzystać jeszcze inaczej:

- można uczyć się za ich pomocą kolorów po polsku i w innym języku np.: po angielsku
- można próbować nazwać i opisać każdą fakturę np.: śliskie, gładkie lusterko, przez co wzbogacamy słownictwo naszych pociech poprzez zabawę
- można schować za plecami krążki i za pomocą dotyku odgadywać, co to za faktura
- można rozwijać zdolności manualne i konstrukcyjne, budując np.: wieżę,
- można rozwijać zdolności odwzorowywania, poprzez wspólną zabawę i układanie takich samych figur czy kształtów, dodatkowo rozwijając wyobraźnię i kreatywność dziecka
- nauka klasyfikowania, polegająca na układaniu w grupach podobnych elementów

Z takim zestawem mamy pewność, że nauka czy stymulowanie naszych zmysłów, będzie świetną zabawą, nawet dla całej rodziny!


Memory dotykowe - Lidibrii.pl

Zobacz również

1 komentarze:

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)