-->

In czytanie dziecko książki prezent rozwój wyobraźnia zabawa

Top książek na gwiazdkę
Uwielbiamy czytać, lubimy obdarowywać się książkami. Ma po prostu ginie w czeluściach różnych księgarni. Dzisiaj chcemy Wam pokazać kilka książek, które na pewno polecamy, część z nich znalazła się w zestawieniu 13 najpiękniejszych książek tej jesień Newsweek

1. LEGENDY POLSKIE DLA DZIECI W OBRAZKACH


Ta wspaniała książka, to świetne wprowadzenie naszych dzieci w świat legend, naszych tradycji. Nie tylko uczy, ale również rozwija wyobraźnię, spostrzegawczość, a także kompetencje językowe.
Zachęca do spędzania czasu razem i poznawania naszej historii, poprzez śledzenie wydarzeń na kolejnych stronach książki, a są to świetnie rysunki, bardzo szczegółowe wykonane przez Nikolę Kucharską. 

2. IGNATEK SZUKA PRZYJACIELA


Piękne ilustracje i sama postać Ignatka budzą ciekawość. Dzięki tej książce dziecko ma możliwość spojrzenia na świat troszkę inaczej, poznaje świat małego kościotrupka, ale jedno i najważniejsze pozostaje to samo przyjaźń. Bohaterowie pokazują jak rozwijać akceptację i przyjaźń mimo różnic, w wyglądzie, miejscu zamieszkania itp. Polecamy !

3. ŻEGNAJ SKARPETKOBeniamin Chaud to znany twórca rysunków postaci takich jak Pomelo, Binta, tym razem poza rysowaniem opowiada nam wspaniałą historię, historię o przyjaźni, o odpowiedzialności, bo stara prawda okazuje się nadal aktualna i za to co oswoimy musimy brać odpowiedzialność. Autor pokazuje również, że warto naprawiać błędy, nawet te "najgorsze" oraz że przyjaźń, jest czymś wyjątkowym nawet jak przyjdzie niezapowiedziana. Przepiękne rysunki prawie 100 dokładnie 95 różnych gatunków zwierząt, które zostały pogrupowane ze względu na środowisko, w którym żyją.
Każdy rysunek opatrzony bardzo prostym i zrozumiałym opisem, tak że nie można się od tej pozycji oderwać. Idealna książka dla każdego miłośnika zwierząt.
Zastanawialiście się kiedyś czy można stworzyć podręcznik do fantazjowania? Można! Piotr Nowicki oraz ilustratorka Alicja Musiał, poczynili podręcznik, dzięki któremu możemy rozwijać naszą wyobraźnię, kreatywność. Oni uczą jak patrzeć na otaczający nas świat w troszkę inny sposób, a wszystko zamknęli w 16 opowiadaniach - zabawach, które rozwijają nasze myślenie abstrakcyjne, bo wyobrażałeś sobie kiedyś co byś zobaczył jakbyś był małą myszką lub wielkim słoniem?"Bajkoterapia to antologia pięknych i mądrych bajek dla dzieci, poradnik dla rodziców, a przede wszystkim świetny sposób na wspólne spędzenie czasu! 

Bajki-pomagajki to niezwykłe historie, które wspierają i dają poczucie bezpieczeństwa, zawierają wiele praktycznych wskazówek, opowiadają mądrze o świecie dziecięcych emocji i konkretnych problemach, z którymi dzieci się borykają."
"Ten zbiór zabawnych wierszyków, którym towarzyszą zachwycające i pełne humoru ilustracje, to książka wyjątkowa. Jej wspólne czytanie może być świetną zabawą dla dzieci i rodziców. To doskonała pomoc w pracy z dziećmi mającymi problemy logopedyczne. 

Dodatkową wartością są fachowe informacje, dzięki którym rodzice mogą ustalić, czy ich dziecko powinno już daną głoskę wymawiać, i co zrobić, jeśli jej nie wymawia. "

Zobacz również

3 komentarze:

  1. Znowu same ciekawe tytuły :) Ja chyba oszaleję z tymi książkami!! Tyle takich fajnych tytułów a półki nie chcą się rozciągać :(

    OdpowiedzUsuń
  2. Szczerze mówiąc nie znam żadnej z tych książek... Tzn nie posiadamy ale już o nich czytałam. Chyba najbardziej mam chrapkę na 1 i 3 pozycje. ;-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Z tego posta znam tylko Ignatka, którego wszyscy uwielbiamy. Popatrzę na inne, bo kocham książeczki dla dzieci :)

    OdpowiedzUsuń

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)