-->

In dla dzieci. wakacje okulary

Lato, okulary i zabawaW końcu wyczekane, wymarzone lato. Ciepło, świeci 
słońce, czasem spadnie deszcze, ale czuć tę porę roku w powietrzu. Nie wiem, jak Wy, ale my kochamy wakacje, ten wakacyjny luz, czas spędzony na dworze. Wypady do ZOO (niedługo chyba tam zamieszkamy;), na basen, do parku, nad jezioro, na działkę, wszędzie gdzie tylko można beztrosko biegać.

Choć uwielbiamy słońce, nie zapominamy o jego tej mniej bezpiecznej stronie. Oczywiście pamiętamy o smarowaniu się kremami z filtrami UV, o nakryciu głowy, o odpowiednim nawodnieniu, ale co z oczami, zwłaszcza w sytuacji kiedy Lu nowi okulary korekcyjne?

Długo się zastanawiałam czy pozwolić jej na okulary przeciwsłoneczne, choć z każdym dniem ona coraz bardziej, chciała osłonić swoje oczy przed słońcem, raczej już nie miałam wyjścia i postawiłam na RealKids Shades.

A dlaczego?

Ponieważ pochłaniają 100% promieniowania UV-A, UV-B i UV-C i nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych.

Poza tym są wytrzymałe, posiadają nietłukące, poliwęglanowe szkła o wysokiej odporności na zarysowania, co w przypadku bardzo aktywnych dzieci, jest niezbędne.

Wracając do szkieł, to mają one 1 klasę optyczną, dzięki czemu nie zniekształcają obrazu, a co u nas się na pewno sprawdzi można je wyjąć i zastąpić np. szkłami korekcyjnymi. Jak dla dzieci, które muszę nosić na co dzień okulary, takie rozwiązanie w czasie wakacji jest fantastyczne.

A jaka jest opinia Lu?

Ona nie chce ich zdejmować, gdy raz zdarzyło się nam je zostawić na pikniku, nie było zmiłuj trzeba było je szybko odnaleźć. Nie mogło to poczekać do następnego dnia.  Zobaczcie sami :)
Zobacz również

4 komentarze:

 1. Ja nigdy nie korzystalam z okularow, ale tydzien temu kupilam sobie w galeriawidzenia com aviatory i musze przyznac ze jestem super zadowolona :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałem o RealKids Shades, ale znalazłem ciekawą alternatywę marki DosUno. Córeczka nosi http://www.optishop.pl/ninio-dzieciece-okulary-przeciwsloneczne-takie-tylko-u-nas-ns1351-ii.html i sprawują się znakomicie. Nie bez znaczenia jest także ich design, dzięki temu moja mała nie wybrzydza i chętnie je nosi :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Dzieci najgorzej przekonac do okularów progresywnych, a jezeli musi nosić to już w ogóle

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawy artykuł. Okulary przeciwsłoneczna są bardzo ważne w przypadku dzieci

  OdpowiedzUsuń

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)