-->

In bezpieczeństwo dzieci zaginione dziecko

Kiddo - na ratunek !

Miewacie takie koszmary, że w wielkim tłumie, na plaży czy w centrum handlowym gubi się Wam dziecko? 


Szukacie go wszędzie, zdaje się, że słyszycie wołanie, ale Wasze wysiłki nie przynoszą żadnego rezultatu? I nagle budzicie się zlani potem i zastanawiacie, co się stało, że to tylko na szczęście był sen, i że Wasza pociecha smacznie śpi obok.


Ale, co jeśli tak się stanie, czy zdajemy sobie sprawę z takiego zagrożenia? Czy uczymy nasze dzieci jak mają się zachować w sytuacji, kiedy znikniemy im z oczu? Pewnie wielu uczy swoje pociechy adresu na pamięć, zapisuje go na wewnętrznych wizytówkach ubrań… Czy po prostu uczy, że ma się zgłosić o pomoc do osoby dorosłej, tylko czy zawsze trafimy na odpowiedzialnego dorosłego….a Nasze dzieci zaabsorbowane najpierw zabawą, nie wpadną w panikę kiedy się zorientują z tego, że zostały same i nasze nauki pójdą na marne…

Aby sobie trochę ułatwić to zadania, a dokładnie chce to zrobić za nas Trójmiejska firma Blast Lab, założona przez absolwentów Politechniki Gdańskiej - Ci młodzi ludzie opracowali model, który pozwala w komfortowy i efektywny sposób utrzymywać stały kontakt z dzieckiem. 
A o czym mowa? o wyjątkowych bransoletkach Kiddo!


Te urządzenia komunikują się ze sobą przy użyciu Bluetooth. W zestawie mają być dwie bransoletki : dla rodzica i dziecka, które zaczną wibrować, gdy malec powędruje zbyt daleko. Jak daleko? To już zależy od ustawień preferowanych przez rodziców. Oczywiście wszystko ustalasz na specjalnej aplikacji Kiddo i gotowe.

W chwili, gdy dziecko oddali się za daleko, bransoletka automatycznie reaguje, a rodzic / opiekun jest w stanie natychmiast sprawdzić lokalizację pociechy.
Aplikacja Kiddo umożliwia także rejestrację dodatkowych bransoletek, dzięki temu, można poszerzyć sieć i utrzymywać kontakt z całą rodziną.

Dodatkowo ciekawą  opcją jest alarm-wiadomość, którą można rozesłać po wszystkich mediach społecznościowych lub wysłać do kontaktów albo policji. Każdy użytkownik Kiddo zostanie poinformowany o zaginionym dziecku w jego pobliżu.

Bransoletki Kiddo zostały zaprojektowane w minimalistycznym stylu. Za projekt odpowiada gdyńskie studio Manycolors oraz grupa Razy2.
Projektanci zadbali dodatkowo o opracowanie specjalnego zapięcia, które uniemożliwia swobodne ściągnięcie jej przez dziecko oraz wodoodporny mechanizm.

Aby dołączyć do elitarnej grupy pierwszych użytkowników i rozpocząć kreowanie sieci Kiddo, wystarczy wesprzeć twórców w wydaniu na świat pierwszej serii bransoletek.


Przyczyń się do narodzin czegoś pięknego.Zobacz również

7 komentarze:

 1. Nie żeby spam albo advert, ale my już taki produkt mamy na rynku, można kupić za 99 zł na www.kidprotect.eu
  Zapraszamy szanowną panią bloger :) oraz rodziców do testów i opinii, z góry wielkie dzięki
  www.facebook.com/Kidprotectapp/

  OdpowiedzUsuń
 2. Na wakacje planuję zaopatrzyć synka w jakąś bransoletkę z numerem telefonu do mnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. mieliśmy takie przy 4 dzieci, niestety dzieciaki je odpinały i rzucały na piasek

   Usuń
 3. Ja zastanawiam się nad zegarkiem z gps-em, dla matki panikary to gadżet idealny:D

  OdpowiedzUsuń

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)