-->

In dumel dziecko geografia mapa

Znam swój kraj - Interaktywna Mapa Polski


Każde dziecko prędze czy później zaczyna interesować się skąd pochodzi, z jakie kraju, jaki on jest itp. Chce wiedzieć więcej o sobie, o swojej okolicy. Warto tą ciekawość rozwijać, a przede wszystkim znajdować czas dla niej. 

Warto razem odkrywać uroki i tajemne miejsca najbliższej okolicy, jak i wypuszczać się gdzieś dalej np.: palcem po mapie i opowiadać o ciekawych miastach, wydarzeniach z naszej historii, albo mówić dzieciom o własnych przeżyciach i przygodach z dzieciństwa, co jeszcze bardziej nas zbliży do siebie i wzmocni więzi rodzinne.

Pomocną w takich rodzinnych rozmowach będzie na pewno Interaktywna Mapa Polski Dumel, która również w ciekawy sposób dostarcza dzieciom i rodzicom wiedzy na temat naszego kraju. Zawiera ona aż 450 faktów i pytań na temat polskich miast, dzięki czemu dorośli też mogą sobie przypomnieć zapomniane wiadomości ze szkoły.

Przede wszystkim ona sama zachęca do wspólnego spędzania czasu, mimo iż przeznaczona jest dla dzieci od 6 roku życia, uwierzcie młodsi podróżnicy, też przeżywają fascynację kiedy ją poznają. Produkt posiada dotykowy panel i to jest chyba najfajniejsze, że tak naprawdę gdzie się nie dotknie mapa wchodzi z dzieckiem w interakcje, opowiada o historii 70 miast umieszczonych na niej, zadaje pytania, mówi o położeniu geograficznym Polski, naszych sąsiadach, o tym jak powstało państwo Polskie czy kiedy weszliśmy do Unii Europejskiej a nawet pozwala usłyszeć hymn w całości.

Dodatkowo, co budzi dużą ciekawość do każdego miasta na mapie możemy odszukać jego herb, co nie tylko poszerza wiedzę dzieci, ale uczy również spostrzegawczości. Mapa również powie nam jaka znana budowla została wybudowana w wybranym mieście oraz jaka znana osoba z niego np.: pochodzi.

Kiedy poznamy już wszystkie wiadomości możemy przejść do zabawy, a dokładnie rozpocząć Quiz dla najmłodszych, gdzie dzieci muszą wskazać prawidłowe położenie danego miasta albo dla tych mogących się pochwalić większą wiedzą : Super quiz, gdzie należy udzielić poprawną odpowiedź na pytania z zakresu herbów, znanych osób, budowli i polskich miast. Zawodnik wybiera miasto, a następnie odpowiada na pytanie z wybranej przez siebie dziedziny.

Co najważniejsze mapa nagradza nasze dobre odpowiedzi, a w przypadku błędnych, daje nam drugą szansę lub podaje prawidłowe, co zachęca dzieci do dalszej gry i zdobywanie ciekawej wiedzy o kraju, czy mieście z którego pochodzą.

Taka mapa to nie tylko ciekawy sposób zdobywania wiedzy, ale również fajne rozwiązanie na rodzinne wieczory, spotkania z dziadkami, kiedy maluchy mogą poznać historię swojej rodziny, a na mapie odnaleźć miejsca, o których mówią dorośli, dzięki temu lepiej poznają siebie, stają się bardziej świadomi, zyskują poczucie zakorzenienia, które jest niezmiernie ważne, dla dopiero, co kształtującej się tożsamości dziecka.

Swojego głosu mapie użyczyła Kasia Cichopek, która od dłuższego czasu współpracuje z firmą Dumel.

Mapę można zawiesić na ścianie albo bawić się nią na podłodze. Jej wymiary to: 90 x 60 cm
Mapa do kupienia w sklepie:

Strona główna

Zobacz również

11 komentarze:

 1. Bardzo fajna mapa, z pewnością spodobałaby się mojemu synkowi. Nie miałam pojęcia, że istnieją takie magiczne mapy ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna. Na pewno spodobałaby się Tosi, ale na razie zadowolimy się naszą, dość klasyczną, ale zaznaczamy na niej kolejne miejsca, które udało nam się odwiedzić, więc nie rozstaniemy się z nią prędko:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajna mapa akurat dla wnuczka chodzi do klasy 3 . Bardzo przydatna w tym wieku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie "zabawki", bo nie tylko uczą bawiąc, ale dają nam możliwość spędzenia czasu z naszym dzieckiem.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mapa idealna dla moich dziewczyn. Mela ciekawa wszystkiego, chłonie każdą wiedzę, Gabka natomiast miałaby wspaniałą pomoc do szkoły. Nauka poprzez zabawę-idealny duet.

  OdpowiedzUsuń
 6. Idealna mapa dla mojej małej podróżniczki ciekawej świata!

  OdpowiedzUsuń
 7. bokep nikmat This is a very good post. Just wonderful. Nice one bokep terkini

  OdpowiedzUsuń
 8. Super sprawa-nauka i zabawa w jednym:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mamy mapę świata z tej serii i to u nas hit:) Gabinowski jest fanem geografii więc ta pewnie też by wpadła mu w oko:)

  OdpowiedzUsuń
 10. oo, świetny pomysł na mądrą zabawę. Mój starszak lubi mapy, więc ta interaktywna będzie jedna z propozycji prezentowych dla niego :)

  OdpowiedzUsuń

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)