-->

In

A Ty jak widzisz siebie?

Codziennie rano każda z nas staje przed lustrem przyglądając się sobie.  Część z nas jest zadowolona z odbicia, część zdecydowanie mniej. Odkąd pamiętam zawsze narzekałam na swoje, widoczne często tylko dla mnie mankamenty urody i ciała, ale teraz kiedy jestem w ciąży, jakoś bardziej podobam się sobie. Ciało się zmienia, ale taka jest kolej rzeczy. Patrząc z perspektywy czasu, mogę teraz napisać śmiało – tak, podobam się sobie!  

Spójrzmy na statystyki

Na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie marki Tymbark.

Większość Polek chciałaby diametralnie zmienić swój wygląd!


Oczywiście większość z nas jest niezadowolona ze swojej figury i tu chyba, nie trzeba nikogo przekonywać. Kult piękna, wysportowanej i szczupłej sylwetki nadal jest powszechny wśród pań. A co stanowi oczywiście poza wagą odwieczny problem? – Włosy

I tak proste włosy na kręcone chciałoby zmienić (35% - w tej grupie jestem oczywiście i ja 😊), kręcone na proste (37%). Tylko około 1/3 posiadaczek włosów prostych, falowanych i kręconych jest zadowolonych z ich typu.

Co ciekawe, ponad połowa kobiet twierdzi, że mężczyznom najbardziej podobają się jasne blondynki. Kiedyś można było zauważyć tendencję wzrostową wśród kobiet, które farbowały się na tak zwaną platynę. Aktualnie większość z nas, bo aż 33% wybrałaby dla siebie jednak odcień brązu, czy to ma związek z tym, że kobiety stały się bardziej samodzielne i chcą być sobą? Bardzo możliwe. Podobnie sytuacja ma się z typem włosów kobiety najczęściej wybierają włosy kręcone (33%), ale uważają, że mężczyznom najbardziej odpowiadają falowane.

Co jeszcze ciekawego pokazało to badanie?

Na polskich ulicach najczęściej spotykamy kobiety o prostych włosach (aż 62%) lub falowanych (27%), natomiast najrzadszym widokiem jest Polka z włosami supełkowymi/afro – tylko 1% kobiet w Polsce może poszczycić się posiadaniem tak wyjątkowego typu włosów.
Wbrew panującemu na świecie przekonaniu, że w Polsce najczęściej można spotkać jasne blondynki okazuje się, że najwięcej Polek ma włosy koloru brązowego (44%) lub ciemnego blondu (32%). Najbardziej niepospolitym kolorem jest za to rudy – rudowłose stanowią zaledwie 2% ogółu.

Podobnie sprawa wygląda z odcieniem skóry, niby zwykła cecha, a większość z nas chciałaby mieć ciemniejszy odcień skóry i to najlepiej śniady – 36% (w Polsce cerę jasną posiada 43% kobiet).

Jak widać w naszym kraju znajdziemy wiele odmian piękna!

I to jest chyba najfajniejsze, chodząc ulicami możemy podziwiać różne typy urody, a każdy z nich ma w sobie coś niezwykłego.

A co zrobić by pozbyć się „negatywnego” spojrzenia na siebie?

·         Patrz na siebie jako na całość

Ideałów po postu nie ma. Drogie kobietki pogódźcie się z tym. Nawet te „idealne” modelki zawsze znajdą w sobie coś, co sprawia, że są niezadowolone ze swojego wyglądu.
Często patrzymy na siebie właśnie przez pryzmat tego, co w nas najbrzydsze czy najgrubsze. Zdarza się też, że tych rzeczy szukamy na siłę, a wystarczy spróbować postrzegać swoje ciało jako jedną całość i co zaczyna wszystko ze sobą dobrze wyglądać?

·         Zadbaj o swoje ciało i siebie

Jak pokazuje przeprowadzone badanie najrzadziej niezadowolenie wobec swojego wyglądu wyrażają kobiety, które piją codziennie soki marchwiowo-owocowe i traktują je jako przekąskę między posiłkami.
Najbardziej motywuje je to, że soki stanowią 1 z 5 zalecanych dziennie porcji owoców i warzyw (79%), a także mają właściwości dobroczynne dla zdrowia (77%).
Niewiele kobiet jednak zdaje sobie sprawę z tego, że soki posiadają dużą zawartość błonnika. Część z nich zauważa także dzięki sokom marchwiowo-owocowym poprawę swojego wyglądu -  szczególnie włosów, skóry i paznokci, co potwierdzają to badania - 1/4 Polek, które piją soki przynajmniej raz w tygodniu lubi swój wygląd!

Twoje naturalne piękno – to Ty

Oczywiście, aby poczuć się lepiej wystarczy regularnie ćwiczyć, nie muszą to być ciężkie treningi, ale nawet codziennie kilka minut aktywności fizycznej, nie tylko poprawi nasz wygląd, ale również samopoczucie.
Wraz z kultem wysportowanego ciała, przyszła moda na zdrowe odżywianie. Warzywa i owoce w naszej diecie to podstawa. My też staramy się spożywać codziennie 5 porcji warzyw i owoców. Choć zdarza się, że nie zawsze mamy czas na przyrządzanie wyszukanych dań. I tu najlepiej sprawdzają się soki marchwiowo-owocowe. Zawierają one beta-karoten z marchwi, który nas wspiera w dbałości o zdrową skórę - oraz witaminy C i E, mające pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, a także wpływa pozytywnie na wzrok i wzmacnia odporność

Wystarczy już jedna szklanka dziennie np.: soku Vitamini, by zauważyć pozytywne zmiany w naszym wyglądzie. Nie musimy być jak inni, zacznijmy doceniać, to co mamy już teraz.

Pamiętaj Ty też jesteś piękna - piękno jest w nas. Nauczmy się je dostrzegać.


Źródło: Wyniki Badania „Wielkie badanie urody Polek” przeprowadzonego na zlecenie marki Tymbark na próbie 1067 Polek w wieku 25+, 2017.

Zobacz również

3 komentarze:

 1. Wiadomo kilka rzeczy bym w sobie poprawiła, jednak generalnie jestem zadowolona ze swojego wyglądu xp ale tak jak piszesz, czuć się lepiej to wyglądać lepiej

  OdpowiedzUsuń
 2. My kobiety tak już chyba jestesmy skonstruowane, że wiecznie jesteśmy niezadowolone ze swojego wyglądu i te, które mają kręcone włosy chcą mieć proste i na odwrót.
  A soki uwielbiam, machwiowy również chociaż najbardziej z samej marchewki bez dodatku owoców

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja to zawsze narzekałam na swoją karnację. Jestem hm...blada.Nie mogę się opalać bo zamiast ślicznej opalenizny spiekę się na raka :-/

  OdpowiedzUsuń

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)