In motywacja nauka psyche psychologia zwątpienie życie

Postaw kropkę.

"Pracując" w internecie, tak można to nazwać, a bynajmniej przeglądając często inne strony, zastanawiam się po co ja to robię? Codziennie spotykam setki innych blogów, stron, które w moich oczach są tysiąc razy lepsze, ciekawsze, bardziej profesjonalne czy inspirujące. Przekazują często to, co sama bym chciała robić, powiedzieć, pokazać... a ja wciąż czuję, że stoję w miejscu, że jakoś jeszcze nie to, czego oczekuję od siebie...

Nie ma miesiąca czy tygodnia, by nie zastanawiać się nad sensem tego wszystkiego, często pojawia się zwątpienie...i ta myśl ciągle mieszkająca w mojej głowie, że coś jest nie tak. Czy brnąć dalej czy się poddać?

Często porównujemy się do innych, do ich stylu bycia, porównujemy swoją pracę, swoje umiejętności, tylko po co? Jeśli nas to motywuje to ok, ale jeśli tylko podcina skrzydło, to po co to robić na własne życzenie. Przecież tak tylko możemy nauczyć się świetnie marnować czas...

Życie to ciągła nauka, poznawanie siebie i swoich możliwości. Nikt inny jak my sami nie sprawi, że coś będzie nam szło lepiej, sami chcąc coś osiągnąć musimy na to zapracować, zaufać sobie i dążyć do własnych marzeń. Inni mają swoje i je realizują, czemu Ty masz realizować ich, a gdzie w tym wszystkim jesteś Ty?

Teraz pomyśl, albo lepiej weź kartkę, narysuj linię prostą i zaznać cel, marzenie do którego dążysz, a teraz postaw kropkę w miejscu w którym się znajdujesz masz?

To teraz pomyśl chwilę i zaznacz gdzie byłeś/byłaś pół / rok temu? Zaznaczone?
I co widać różnicę, widać ten kawałek? (nawet jeśli jest on mały) Droga do celu się skróciła? Jesteś coraz bliżej? Zobacz naprawdę robisz coś ważnego dla siebie.

Nie marnuj czasu na myślenie, czego jeszcze nie zrobiłeś, a zacznij to robić - nic prostszego!
Pamiętaj o tej linii, ile się już zmieniło, jeśli będzie łatwiej, wypisz zmiany, ważne wydarzenia z ostatniego roku, zobaczysz ile się tego nazbiera!

Każdy dzień daje nowe możliwości i tylko od nas zależy ile osiągniemy, czy będziemy walczyć, czy najprościej się poddamy?Zobacz również

4 komentarze:

 1. Ludzie już chyba tak mają. Zazdroszczą innym, rozpamietuja, siedzą w miejscu.
  A potem budzą się i myślą czemu ja tego wtedy nie zrobiłem.

  Pora to zmienić. Plany wprowadzić w życie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. koniecznie, choć sama wiem, że nie jest to łatwe :)

   Usuń
 2. Super, idealnie trafiony post w mój dzisiejszy nastrój :)

  OdpowiedzUsuń

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)