In bezpieczeństwo butelka na wodę dla dzieci free bpa

BPA Free - butelka wielokrotnego użytku EQUACiągle się mówi o BPA, a czy tak naprawdę wiemy o czym mowa?

Co to jest BPA ?

Bisfenol A (BPA) to składnik chemiczny stosowany w produkcji różnych artykułów wykonanych z poliwęglanu. Produkty wykonane z tego tworzywa są twarde i transparentne. Poliwęglan często występuje w:

- Butelkach na wodę
- Pojemnikach na żywność
- Zabawkach
- Butelkach dla niemowląt !!!

Istnieją przypuszczenia, że bisfenol A może być przyczyną niektórych chorób. A dlaczego?

Ponieważ  z tworzywa sztucznego są stale uwalniane śladowe ilości BPA, które przechodzą do żywności, a w wyniku czego trafiają do ludzkiego organizmu. Mogą mieć one szczególnie negatywne skutki dla niemowląt i małych dzieci. 

Eksperci uważają,że obciążenie organizmu BPA skutkuje zaburzeniami układu hormonalnego i mózgu, powoduje cukrzycę i uszkodzenia serca, a także zwiększa ryzyko zachorowania na raka. 

Dlatego wybierając butelki do picia zwłaszcza, kiedy ma ich używać Lu, wybieramy te które nie zawierają BPA i tak trafiła do Nas butelka w "Czarne piksele" od EQUA POLSKA

A czym się wyróżnia?

Po pierwsze - wykonana została z tworzywa Eastman Tritan, które nie zawiera BPA, które posiada certyfikat FDA – amerykańskiej Rządowej Agencji Żywności i Leków.Dodatkowo, co też jest bardzo ważne nie wchodzi w reakcję z żadnymi innymi płynami, przez co można w niej przechowywać tak naprawdę wszystko.

Po drugie - Nie przejmuje zapachów ani nie ulega zabarwieniu, a sama zakrętka
gwarantuje łatwe i w 100% szczelne zamknięcie.

Po trzecie - jest po prostu piękna, ten wzór od razu się nam spodobał i funkcjonalna można ją zabrać wszędzie ze sobą, zmieści się do damskiej torebki, a dodatkowy pasek ułatwia noszenie butelki.

Po czwarte - jest ekologiczna, ponieważ dzięki niej zmniejszamy zużycie plastikowych butelek, a tym samym odpadów.

Po piąte - jej ustnik jest tak wyprofilowany, że nie można jej źle zakręcić, dzięki czemu na pewno nic się z niej nie wyleje, nawet jak będzie leżała w torbie i plecaku, a dzięki temu może być użytkowana nawet przez małe dzieci.

Myślę, że teraz będzie częstym towarzyszem naszych spacerów, wycieczek czy zwykłej normalności, ona jest i będzie zawsze z nami. 


Zobacz również

8 komentarze:

 1. Chyba muszę się tej butelce bliżej przyjrzeć, bo te, które do tej pory mieliśmy i których używamy, są tak naprawdę tylko na chwilę. Albo pękają, albo się psują, barwią, puszczają kolory i dzieje się z nimi nie wiadomo co.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. My póki co, nie zamienimy jej na inną :)
   a nie wiem kto, się z niej bardziej cieszy Ma czy Lu ;)

   Usuń
 2. Fajna ta butelka

  OdpowiedzUsuń
 3. oś oOdnośnie tritanu https://zielonyzagonek.pl/wolne-od-bpa-czyli-klamstwo-o-ktorym-warto-mowic/

  OdpowiedzUsuń
 4. Super butelki! Sama posiadam kilka i nie kupuje już wody butelkowanej. Jak pić to tylko BPA Free!

  OdpowiedzUsuń

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)