In dziecko klocki litery nauka rozwój stymulacja zabawa zmysł dotyku

Liczę i czytam z klockamiNie od dzisiaj wiadomo, że niemal każde dziecko uwielbia zabawy klockami, układanie, budowanie, przewracanie itp. 
My dzisiaj pokażemy Wam KLOCKI DOTYKOWE, które możecie nabyć w sklepie 7 ZMYSŁÓW

Klocki zostały wykonane z drewna, dokładnie z jesionu, są bardzo gładkie, a znajdujące się na nich wypukłe literki, doskonale wyczuwalne. Komplet składa się z klocków z literami polskiego alfabetu, a ich wymiary to : 45x45x45 mm.

Zabawa klockami naprawdę spodobała się Lu, tym bardziej, że większość literek już zna, a dzięki temu zestawowi łatwo i przyjemnie poznała dodatkowo literki diakrytyczne jak : ą, ć ę ź itp.

A jak można wykorzystać takie klocki?

Poza nauką samych literek, można zacząć wprowadzać podział na głoski i samogłoski, a mając możliwość ich dotknięcia, wzięcia do ręki, nauka staje się zdecydowanie łatwiejsza. 

Można budować pierwsze proste wyrazy.

Same klocki można również wykorzystać do nauki matematyki, wprowadzając pojęcia, mniejszy - większy, wyższy - niższy, długi - krótki, jak również do samego liczenia.
Klocki można wykorzystać również do rozwijania umiejętności klasyfikowania, czy wprowadzania i poznawania pierwszych figur geometrycznych. 

Poza samą nauką, zabawa tym zestawem stymuluje zmysł dotyku, wspomaga koordynację wzrokowo-ruchową czy pozwala doskonalić zdolności manipulowania przedmiotami oraz umiejętności konstruktorskie, a co za tym idzie również precyzję ruchów, skupianie uwagi czy koncentrację. 

Jedne klocki, a tyle zastosowań!

Zobacz również

7 komentarze:

 1. Świetne i fajnie wykonane klocki. Chyba pomyślę o takich dla córci :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. polecamy, naprawdę można się świetnie bawić

   Usuń
 2. Fajne. Moja Młoda lubi literki więc chyba muszę się za nimi rozejrzeć :)

  OdpowiedzUsuń

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)