In bezpieczeństwo dziecko jazda kast rower stylowy test

Kask idealny
Każdy rodzic, wie jak ważne jest bezpieczeństwo naszych pociech w czasie jazdy na rolka, rowerze czy hulajnodze, ba nawet na placu zabaw istnieje wiele niebezpieczeństw, gdzie chwila nieuwagi może doprowadzić do nieszczęścia. 
Dlatego to my rodzice musimy dbać o bezpieczeństwo naszych dzieci i wybierać te produkty, które nam je w większym stopniu zagwarantują.


I tak szukając kasku na rower, rolki itp. nie kieruj się tylko wyglądem, designem czy  modą, skup się na odpowiednim jego dopasowaniu do główki dziecka, na tym czy posiada odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa, regulację, wentylację i oczywiście odpowiednio małą wagę.


Poszukując ideału, bo nasz poprzedni lekko się już zużył, na głowie Lu wylądował KASK ROWEROWY firmy Abus, który można zakupić w sklepie RoweryStylowe.pl  Dlaczego właśnie ten KASK ?Po pierwsze: kask został wykonany z olbrzymią dbałością i posiada certyfikaty bezpieczeństwa jak : EWG nr.89/686/EWG, EN1078, TUV


Po drugie: posiada aż 11 otworów wentylacyjnych ( system wentylacji ), które gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza, dodatkowo otwory znajdujące się z przodu posiadają siatkę chroniącą przed owadami.  Ten system świetnie się sprawdza, ponieważ nawet po dość długich spacerach Lu nie miała, ani mokrych włosów, ani dodatkowych kompanów podróży w postaci małych muszek ;)


Po trzecie: posiada system regulacji Zoom Lite czyli regulację obwodu uprzęży stabilizującej kask, dzięki czemu można bardzo szybko przy użyciu pokrętła dopasować kask do obwodu główki dziecka.


Po czwarte: w środku wykończony został miękkim materiałem z dodatkiem gąbki, co chroni dziecko przed otarciami 


Po piąte: posiada daszek, który dodatkowo chroni twarz dziecka zarówno przed urazami, jaki i przed słońcem.


Po szóste : jest naprawdę lekki, waży tylko 210 g, przez co maluch, nawet zapomina, że go ma na głowie.


Po siódme: posiada dodatkowe wzmocnienia na dolnych fragmentach kasku rowerowego, które chronią przed upadkiem


Po ósme: posiada innowacyjne zapięcie oraz dodatkową ochroną w postaci materiału, która chroni brodę dziecka, przed przypadkowym uszczypnięciem w czasie zapinania kasku ( bardzo przydatne, bo przy starym wiele razy zdarzyło się złapać za brodę ).


W kask naprawdę warto zainwestować, ponieważ to on chroni nasze dzieci przed urazami, a jak widać po zdjęciach Lu jest zachwycona, bo nawet w czasie zabaw już na samym placu, nie chciała go zdejmować !
Zobacz również

3 komentarze:

  1. Kask to podstawa. Bez niego nie ruszamy się na wycieczko rowerowe. Warto wiedzieć jak dobrze dobrać kask aby spełniał swoje zadanie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Weszłam an stronę, którą poleciłaś i przepadłam :P Muszę Pierworodnej kupić kask, bo poprzedni przeszedł w posiadanie Młodszej, a tu widzę nie dość, że dużo do wyboru, to jeszcze co jeden to ładniejszy :P

    OdpowiedzUsuń

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)