-->

In dziecko poczucie bezpieczeństwa przytulanka rozwój zabawa

Przyjaciel Kot

Dla dzieci zabawki, a szczególnie maskotki, przytulanki, to nie tylko ładne i miłe rzeczy, to prawdziwi przyjaciele, tacy często na całe życie. Chodzą z nimi na spacery, śpią opowiadają bajki, tłumaczą, żalą itp. Kto nie pamięta ulubionej przytulanki z dzieciństwa, a kto ma ją jeszcze schowaną w piwnicy czy w domu rodzinnym. 

To, że dzieci przywiązują się do zabawek jest zupełnie normalne i zaczyna się około 8 - 12 miesiąca życia, a czemu tak się dzieje,  jest na to wiele hipotez, ale chyba najważniejszą funkcją jaką pełnią przytulanki, to dają dzieciom poczucie bezpieczeństwa i dają rodzaj emocjonalnego wsparcia, bo przecież razem możemy wszystko. 
Często też zabawka staje się sposobem, pomocą w radzeniu sobie z lękiem, bólem, adaptacją do nowych warunków, czy wsparciem pod nieobecność rodzica. 

Przytulanki są naprawdę ważnym elementem w życiu maluszków i nie powinniśmy im go odbierać.

Zagłębiając się dalej w temat statystyki pokazują, że prawie 50 proc. dzieci ma taki właśnie obiekt zastępczy, czasem z nim tylko śpią, a czasem nie potrafią funkcjonować bez niego. Jednak każda z tych form wsparcia jest prawidłowa. Z czasem dzieci potrzebują mniejszego kontaktu z przytulanką, a często już w wieku przedszkolnym, ten obiekt "uczuć" często zmieniają.  

Tak jak Lu, która obecnie nie rusza się bez Pana Kota i co dzień przeżywa z nim niesamowite przygody.Poduszka / przytulanka do kupienia : SKANDYNAWSKIE.PL

Zobacz również

2 komentarze:

  1. Przyjaciel Kot jest przeesymaptyczny i na pewno nie jeden Najmłodszy zakochałby sie w nim od pierwszego wejrzenia :) Moja Córcia ma narazie malutkiego Króliczka, który i tak z ledwością mieści jej się w dłoni - ale już powoli z nim się nie rozstaje!
    pozdrawiamy cieplutko

    OdpowiedzUsuń
  2. Nic dziwnego :) kot wygląda tak, że aż chce się do niego przytulić!!!!! córka ma od lat Kubusia Puchatka, najpierw mniejszego który zastąpił pieluchę a teraz większego, skoro ona sama urosła :)

    OdpowiedzUsuń

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)