In budowanie drewniane klocki koordynacja PILCH rozwój równowaga zabawy zabawy sensoryczne zmysły

Drewniane klocki = zabawaDrawnianie zabawki, klocki uwielbiamy, nie wiem czemu, ale pełno ich u nas w domu, u dziadków, a zabawy z nimi nigdy się nie nudzą. Dlaczego?

Drewniane zabawki w tym przypadku klocki firmy PILCH poza tym, że są bezpieczne dla dzieci, nie zawierają małych kawałków i wykonane zostały z drewna świerkowego, są ponadczasowe.

Kto z nas rodziców, pamięta zabawy drewnianymi klockami, a można z nich było przecież zrobić wszytko, domki, ulice, wieże, samochody, naczynia i wiele, wiele innych.

Zestaw drewnianych kloców z tubą, to idealny pomysł na prezent, bo zapewniamy dzieciom świetną zabawę, jak również wspomagamy ich rozwój.
Pewnie zapytacie jak?

Zabawy drewnianymi klockami rozwijają:

Wyobraźnia i kreatywność - zdecydowanie, bo przecież dzieci za pomocą klocków tworzą własny świat, wymyślają konstrukcje, zabawy i tworzą swoje pierwsze przestrzenne dzieła

Koordynacja wzrokowo-ruchowa - bo przecież żeby zbudować wieżę trzeba wykonać wiele skomplikowanych czynności i jeszcze je ze sobą połączyć

Rozpoznawanie kształtów i kolorów- zabawy klockami można również włączyć do nauki figur geometrycznych, bo najlepiej się zapamiętuje, kiedy możemy uczyć się za pomocą kilku zmysłów (polisensorycznie ) wzrok, dotyk, 

Koncentracja i precyzja - budowanie wysokiej wieży, czy ustawianie klocków w szeregu wymaga ogromnego skupienia i dokładności.

Umiejętności społeczne - bawiąc się w grupie z rodzeństwem czy kolegami, dzieci uczą się współpracować, wyrażać swoje zdanie, potrzeby, uczą się funkcjonować w grupie 

Poszerzają słownictwo - opisywanie kształtów i wymiarów klocków,  podawanie innym instrukcji, pomaga wzbogacić słownictwo dziecka.

Matematyka- klocki mogą być świetną pomocą podczas nauki liczenia, grupowania, sortowania itp dzięki czemu rozwijają również logiczne oraz strategiczne myślenie 

Umiejętność odwzorowywania - to świetny pretekst do rozwijania tej umiejętności : "Spróbuj zbudować to co ja"

Orientacja przestrzenna - „wyżej”, „niżej”, „pod spodem”,"prawej / lewej strony" - nauka tych zależności w czasie zabawy staje się łatwiejsza i przyjemniejsza. 
Pomysł na zabawę w sklep, a  z klocków powstała kasa :)


Do zestawu dołączona jest również książeczka edukacyjna, która zawiera aż 50 propozycji zabaw, które można dowolnie modyfikować oraz 19 zabaw gimnastycznych. 
W zestawie znajduje się również drewniana tuba z wieczkiem i spodem o wymiarach 28 cm, średnicy 21 cm, i tu zaczyna się zabawa. W wspomnianej książeczce znajdziemy 19 propozycji zabaw, które u nas od razu zdominowały inne formy aktywności .


Jeśli szukacie ciekawego i trafionego prezentu pod choinkę, to mamy dla Was rabat na klocki ważny do końca listopada. 


Zobacz również

4 komentarze:

 1. całe moje dzieciństwo to drewniane klocki, nasz Młody też je "przerabiał' przez kilka lat ....
  niezawodne i kiedyś i teraz ...

  OdpowiedzUsuń
 2. Drewniane klocki kiedyś strugało się samemu u dziadka na jego stole. To były czasy ...

  OdpowiedzUsuń
 3. Drewniane zabawki są ponadczasowe oraz bardzo wytrzymałe :) mogą przetrwać pare pokoleń :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Drewniane klocki nadal są popularne, również dla dorosłych,np. taka jenga https://modino.pl/klocki-drewniane

  OdpowiedzUsuń

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)