-->

In bajkoterapia książka nieśmiałość. dla dzieci

Edzio na nieśmiałość


Z Lu czytamy dużo książek, lubimy czytać. Kiedy jakaś pozycja wpadnie w nasze ręce, to od razu wertujemy jej kartki, bo przecież to nie może czekać. 

Ostatnio całkowicie nas pochłonęła pierwsza z całej serii o Edziu, książka : "Edzio. Przyjęcie w blasku księżyca" autorstwa Astrid Desbordes, Wydawnictwo Wytwórnia.

Czytamy ją tak naprawdę codziennie, a o czym opowiada?
O wiewiórce Edziu, który poza robieniem pomponów i orzechowych, przepysznych konfitur, nie wychyla nosa ze swojej dziupli na w wielkim kasztanie. Nie ma przyjaciół...
Ta książka porusza dość istotny problem nieśmiałości i osamotnienia

I mimo, iż Edzio może uczestniczyć we wspaniałym przyjęciu Misia Antoniego, nie rusza się z domu i  ciągle się utwierdza, że tam właśnie jest jego miejsce. 
Nieśmiałość dzieci, tak jak i Edzia jest trudną przeszkodą do przezwyciężenia , obniża ona bowiem efektywność działania w grupie, w środowisku. Utrudnia dzielenie się sowimi pasjami, wiedzą, bo przecież nie tak łatwo wyjść ze swojej bezpiecznej "dziupli" i wystawić się na widok i oceny innych. 

Mimo, iż Edzia tak jak wiele dzieci tam w środku coś ciągnie, by "biec na przyjęcie", wyrazić swoje zdanie, nieśmiałość blokuje to wszystko, blokuje to czego tak naprawdę pragną, a w zamian dostają żal i smutek...

Jednak często się zdarza, że pomoc z zewnątrz, tak jak niespodziewana wizyta puchacza Jerzego, który zabiera Edzia na przyjęcie, może przełamać jego strach przed innymi. 

Ta wspaniała pozycja powinna zagościć na półce, tak naprawdę każdego dziecka, ponieważ w piękny sposób pokazuje, że każdy z nas jest wyjątkowy

Dodatkowo przepiękne ilustracje znakomitego, francuskiego grafika - Marc Boutavant, twórcy znanego na całym świecie misia Mukiego, nie pozwalają przejść obok tej pozycji obojętnie. 
Te strony są żywe, pełne kolorów, nam rodzicom pozwalają troszkę cofnąć się do swojego dzieciństwa i przeżywać je z dzieckiem na nowo.

Ciekawe jak ta książeczka spodoba się przedszkolakom z grupy Lu, niedługo Ma im ją przeczyta.


Książeczkę można kupić na stoisku wyjątkowego sklepu z zabawkami "Lamala"


Plac Unii City Shopping 
ul Puławska 2
02-566 Warszawa


Wszystkim mieszkańcom Warszawy polecam odwiedzić, to urocze miejsce, bo same cuda tam znajdziecie. 

Zobacz również

2 komentarze:

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)