-->

In dla dzieci książka listy poznaję świat zabawa. rozwój

Listy od FeliksaMały Feliks to bohater znanej na całym świecie serii książek o jego przygodach, którą przetłumaczono na aż 29 języków. Ten  ciekawski królik został stworzony przez Anette Langen i Constanzę Droop i  stał się w swym ojczystym kraju postacią niemal kultową.

Zaraz pewnie pomyślicie, no tak kolejna przygoda o jakimś pluszaku, fakt może i kolejna, ale na pewno wyjątkowa. 
Tytułowy bohater mały Feliks to maskotka kilkuletniej Zosi, którą ma już od kołyski. Królik jest ze swoją przyjaciółką można powiedzieć od zawsze i znają się na wylot, dlatego kiedy się gubi na lotnisku,mała Zosia bardzo to przeżywa. Nic nie jest w stanie jej pocieszyć, aż nagle pewnego dnia cała sytuacja się odmienia. Zosia dostaje list, ale nie byle jaki, prawdziwy list od swojego przyjaciela. 

Pierwszy przychodzi z Londynu, kolejny z Paryża, Rzymu, Kairu... w środku można też znaleźć inne rzeczy, jak jego zdjęcie czy mapy. Ta maskotka naprawdę wyruszyła w podróż życia i w listach opowiada o niej swoje przyjaciółce. 
W książce znajdziemy prawdziwe koperty z odręczni pisanymi listami, można powiedzieć, że to bardzo unikatowy widok, w erze cyfryzacji, smsów i maili. 

 "Listy od Feliksa" to rewelacyjna pozycja, która pozwala nam rodzicom, cofnąć się troszkę w czasie, a dzieciom pokazać czym były prawdziwe listy.
Lu każdy list wyjmowała z dużym przejęciem, nie mogła się doczekać, by dowiedzieć się, co ten mały króliczek "do niej" napisał, a jaka dumna była, że wysłał jej zdjęcie, ale nie w telefonie, a prawdziwe na kartce papieru. 

Dzięki opowieściom z listów mamy możliwość poznać różne kraje i ich zwyczaje. Każdy z nich zawiera kilka istotnych informacji, które zachęcają małą Zosię, ale i nas do zgłębiania wiedzy  na temat danego miasta, państwa. Dla Zosi tym źródłem są dorośli, brat, encyklopedia, choć i my pod wpływem lektury zaczęliśmy w większą uwagą przeglądać atlasy czy czytać o nowych miejscach na świecie.Książkę Kupicie Tutaj Zobacz również

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)