-->

In DIY dzieci muzyka rozwój zabawa

Muzyczne zabawki DIY


W końcu wszystko budzi się do życia, słonko świeci, dzieci biegają, ptaszki śpiewają, to może i my zaczniemy razem z nimi koncertować. Dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju instrumenty, a jeszcze kiedy mogą je zrobić razem z rodzicami, wtedy muzykowanie stanie się jeszcze wspanialsze.

Największy rozwój zdolności muzycznych to okres między 20 tygodniem ciąży, a 18 miesiącem życia, później możemy na niego już w mniejszym stopniu wpływać tak do około 9 roku życia.
Jak wiemy muzyka, rytm świetnie rozbudzają u dzieci nie tylko wrażliwość muzyczną, ale również emocjonalną.

Na podstawie badań przeprowadzonych przez m.in. prof. Alfred Tomatis, stwierdzono, iż muzyka stymuluje rozwój mózgu i układu nerwowego, ponieważ pomaga budować nowe drogi neuronalne, które mają olbrzymi wpływ na rozwój procesów fonologicznych.

Muzyka również pozytywnie wpływa na koncentrację, rozwija kreatywność, a także umiejętności społeczne, czy emocjonalne. Jak to się mówi, muzyka łączy pokolenia.

A sama gra na instrumentach, świetnie wpływa na rozwój dzieci. Począwszy od przetwarzania słuchowego, sensorycznego do poszerzania i stymulowania zdolności motorycznych. 


Do dzieła, zróbmy instrumenty i zagrajmy w rodzinnej orkiestrze!

Ksylofony / cymbałki


                           Jak zrobić tutaj

Wersja z wodą


Jak wykonać tutajKsylofon ogrodowy


Jak zrobić tutaj 

Gitary 


Jak zrobić tutaj
Jak zrobić tutaj


Jak zrobić tutaj 


Jak zrobić tutaj

Marakasy / Shakery
Jak zrobić tutaj

Jak zrobić tutaj
Jak zrobić tutajBębenki 

Jak zrobić tutaj 
Jak zrobić tutaj


Jak zrobić tutaj


Jak zrobić tutajKastaniety


Jak zrobić tutajHarmonijki

Jak zrobić tutaj

Tamburyn


Źródło


Udanej zabawy !

Zobacz również

7 komentarze:

 1. Coś dla mojego muzykalnego synusia :) Chociaż w prezencie troszkę cudów grających już dostał ;P I tak najlepsze są gary!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas aktualnie harmonijka ze słomek robi furorę, zwłaszcza kiedy można z niej zrobić fontannę ;) oraz wszelkiego rodzaju bębenki, im głośniej tym lepiej :)

   Usuń
 2. Wszystko ładnie i pięknie, ale w zestawie trzeba przygotować odpowiednią ilość środków przeciwbólowych, albo stopery do uszu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niewątpliwie ;) Najlepiej robić je na np.: na spacerach lub miejscach o dużej przestrzeni, gdzie można gdzieś uciec ;)

   Usuń
 3. Świetne zestawienie! Bardzo pomocne! Będę na pewno korzystać.

  OdpowiedzUsuń
 4. Hey, Your blog is very informative. It is nice to read such high-quality content. Attractive information on your blog, thank you for taking the time and share with us.The experts of our do my strategic assignment provide custom dissertation for you within the time that you provide us Myassignmenthelp delivers high-quality content related to Marketing plan assignment.

  OdpowiedzUsuń

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)