In dziecko klocki kreatywność rozwój zabawa

Drewniane zabawki czym tak przyciągają?


Na pewno każdy z nas pamięta swoje zabawy drewnianymi klockami, ba nawet patyki znalezione podczas spaceru dostarczały nam wiele radości i stanowiły źródło stymulowania naszej wyobraźni. Każdy klocek, patyk mógł być domem, samochodem, czarodziejską różdżką, wszystkim czym sobie wymyśliliśmy. 

Dlatego drewniane zabawki wciąż cieszą się uznaniem dzieci i rodziców.

Przede wszystkim są bezpieczne, ponieważ zostały wykonane naturalnych składników, które nie zagrażają zdrowiu dzieci. Ponad to w przeciwieństwie do plastikowych zabawek czy tych wykonanych z materiału są bardzo trwałe i mogą służyć wielu pokoleniom.

Wspaniale stymulują wyobraźnię oraz zdolności manualne naszych dzieci. Dzięki temu, że są proste dają pole dla kreatywności dzieci, ponieważ za każdym razem mogą one wymyślać, to nowe zastosowanie danego klocka czy drewnianego elementu.

Dodatkowo podczas zabawy maluchy rozwijają motorykę małą, a dzięki temu, że posiadają mało detali czy dodatkowych elementów pozwalają maluszkom w pełni skoncentrować się na samej zabawie.

A jak wiemy zdolność koncentracji uwagi jest potrzebna tak naprawdę do prawie każdej czynności, którą wykonujemy. Jednym z czynników wpływających na koncentrację jest motywacja, która początkowo zależy od rodziców i od atrakcyjności zabawki, dlatego warto o tym pamiętać! 

Podczas zabawy klockami nie ma żadnych ograniczeń, dzieci mogą bawić się nimi tak naprawdę jak chcę i w co chcą. Dodatkowo drewniane pojazdy, czy inne maszyny same nie jeżdżą, nie poruszają się przez naciśnięcie przycisku, jak to jest w przypadku plastikowych zabawek, tym samym stymulują dzieci do większej aktywności fizycznej.

Zabawy konstrukcyjne rozwijają dodatkowo spostrzegawczość, myślenie przestrzenne, a przede wszystkim świetnie stymulują umiejętność skupiania uwagi, są również świetnym elementem edukacyjnym, mogą być wykorzystywane podczas nauki rozpoznawania kształtów czy kolorów.

Rozwijają również zdolności społeczne, kiedy w zabawie uczestniczy więcej osób, dzięki czemu dziecko uczy się zasad panujących w grupie, uczy się słuchać innych, wyrażać swoje zdanie, czy czekać na swoją kolej.

I tak właśnie dzieci stały się inspiracją dla stworzenia pięknych, prostych, a zarazem można powiedzieć magicznych klocków, które łączą w sobie tradycję z nowatorskim podejściem.

Klocki KOOGLO to drewniane bloki, których ścianki zostały uzupełnione magnesami. Dzięki temu można je łączyć ze sobą na wiele sposobów, budując przestrzenne konstrukcje, które nie rozpadną się tak łatwo podczas budowy, a przy okazji dzieci uczą się na czym polega przyciąganie i odpychanie się magnesów.

W naszym zestawie można znaleźć:

30 sztuk klocków w ekologicznym opakowaniu, których wymiar bazowy to: 4 cm.

Znajdziemy tu, trójkąty, walce, prostokąty, kwadraty, wszystko, co potrzebne do świetnej zabawy. więcej o klockach
Znalezione obrazy dla zapytania klocki kooglo
Klocki do kupienia 
Znalezione obrazy dla zapytania patatoy

Zobacz również

9 komentarze:

 1. Pamiętam swoje zabawy drewnianymi klockami. Mam wrażenie, że to zabawka, która uruchamia ogromne pokłady kreatywności

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy te klocki i jestem pod wrażeniem ich wykonania, niby banalny magnes ale ile inspirującej zabawy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam wyjątkowy sentyment do drewnianych zabawek, mają jakby duszę. Są wyjàtkowe w swej prostocie i jakości wykonania. Mamy wiele różnych zabawek drewnianych od klocków po układanki, puzzle i łamigłówki- wszystkie śluza nam już kilka lat- niezniszczalność to ich kolejna cecha.

  OdpowiedzUsuń
 4. Drewniane zabawki są super :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam drewniane zabawki i również polecam te klocki magnetyczne. U nas są hitem odkąd pojawiły się w ofercie Patatoy :)

  OdpowiedzUsuń
 6. O tak, moje baby też lubią drewniane zabawki - ostatnio takie drewniane ubieranki. Fajnie się u nas sprawdzają :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne klocki! :D U nas klasyczne drewniane niestety nie wywołały zachwytu, ale taki może by się bardziej spodobały :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Drewniane zabawki mają w sobie jakaś magię, działającą na wyobraźnie, która sprawia że właśnie nimi dzieci bawią się najlepiej :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Takie klocki miałąm jeszcze jak byłam dzieckiem. Mieliśmy naprawdę spory zestaw i budowaliśmy z nich wszystko. Najbardziej lubiliśmy budować mieszkanie - płaskie z pomieszczeniami i potem bawilismy sie w dom

  OdpowiedzUsuń

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)