In zabawa. rozwój

W wakacje dajmy się dzieciom nudzić!

Obserwując dzieci łatwo zauważyć, że są z natury twórcze i kreatywne. To one widza więcej niż my w wielu zwyczajnych rzeczach i to od nas zależy, czy będziemy w nich to rozwijać czy tłumić, bo jak wielu stwierdzi życie to nie fantazjowanie.

Dzieci wydają się rzeczywiście mieć łatwość w wymyślaniu i tworzeniu i kombinowaniu, wystarczy zostawić je same w pokoju, by po chwili słyszeć gwar wesołej zabawy. I nie mówmy, że dzieci nie powinny się nudzić, to właśnie nuda nakręca je do działania, wymyślania. To my sztywno trzymamy się schematów, taczka to urządzenie tylko do przewożenia rzeczy, a dla dzieci, maszyna do jeżdżenia, kosz na piłkę czy miejsce odpoczynku.

Rodzice chyba często z leku przed tym, że maluch zamiast żyć w realnym świecie, będzie skupiał się tylko na fantazjowaniu, poprawiają go na każdym kroku. Z drugiej strony ciężko się dziwić, my sami zostaliśmy tak wychowani. Kreatywność była czymś wstydliwym, a przecież i my teraz możemy się jej nauczyć. Wystarczy podążać za dzieckiem, patrzeć na świat jego oczami.

Początki mogą być trudne, by puścić wodze fantazji, dlatego warto tu wykorzystać zabawki, które my sami możemy wykorzystać na różne sposoby. Dobrze w wakacje sprawdza się zabawki do piasku, które już same z założenia pozwalają za twórcze zabawy. Przecież sami pamiętacie zupy z błota, kulki lodowe z piasku czy wielkie piaskowe miasta. 

Idealnie tu się sprawdzą foremki słynnych budowli świata.  Oto mamy gotowe formy do produkcji najbardziej znanych architektonicznych symboli. Świata. Dzięki nim poza sama zabawa, dziecko wraz z rodzicem może poznawać te budowle i udac się wspólnie w podróż po najciekawszych zakątkach świata. Ali najbardziej spodobała się  wieża Eiffla. . 
Wszystkie zabawki znajdziecie w sklepie PATATOY.PL

kONIECZNIE TEŻ ZOBACZCIE PRZYGOTOWANĄ PRZEZ SKLEP WYPRAWKĘ WAKACYJNĄ

Zobacz również

11 komentarze:

 1. Ja przyznaję, że bardzo rzadko podpowiadam dzieciakom w co mają się bawić. Raczej wolę, żeby sami sobie wymyślali zajęcie.
  Zabawki od Patatoy znamy i bardzo lubimy. Świetne akurat na letni okres zabaw na placach przed domem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie się zgadzam, że zabawa w piasku czy w ogóle na zewnątrz to wspaniałe warunki do rozwoju kreatywności naszego dziecka. A te foremki są świetne! Nauka przed zabawę :)

  PS. Och, zupa z błota to dopiero był hit!! :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Podobają mi się te foremki z wielkimi budowlami - bardzo fajny pomysł.

  Ja mojej codziennie pozwalam na nudę. A właściwie - na własną działalność, bo nudy to u mojego dziecka nie uświadczysz :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O właśnie - dajmy dzieciom się "nudzić" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Moja Karolina właśnie wtedy kiedy się nudzi wymyśla sobie najfajniejsze zabawy. Czasem sadza pluszaki w swoim pokoju, zapowiada występ i występuje: tańczy, śpiewa, skacze.

  OdpowiedzUsuń
 6. Moja córka za dużo sie nudzi. Wszystko jest u niej na 5minut...
  Ten zestaw do "krykieta" bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Widać że zabawa przednia, ale macie super placyk zabaw. Super bardzo podobają mi się te żółte rożki do piasku.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wakacje sprzyjają spędzaniu czasu na dworze i dziecięcej kreatywności.
  Dziecko ma prawo do nudy i wtedy najlepiej zapełnia sobie czas, organizuje pomysłowe zabawy, kształtując swoją kreatywność.

  OdpowiedzUsuń
 9. Rzadko jest tak, że na dworze dzieci się nudzą, a w domu jednak słyszałam już takie słowa "Nudzę się". Teraz jest pogoda bardziej bądź mniej sprzyjająca, ale jednak jest ciepło i my wykorzystujemy ten czas na podwórku.

  OdpowiedzUsuń
 10. Kiedy mój starszy syn zaczyna się nudzić, wtedy wymyśla najlepsze zabawy. Potafi zrobić coś z niczego, świetną bazę z kartonu i poduszki hihi. Niektórzy rodzice chcą mieć nad wszystkim kontrolę nawet nad tym w co i czym mają się bawić ich dzieci ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nuda rozwija kreatywność. Przynajmniej u nas

  OdpowiedzUsuń

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)