-->

In chemia czysta łazienka dbam eko ekologia ekologiczne natura naturalne środowisko zdrowe

A Ty co robisz dla planety?

 


Odkąd przeszliśmy na zdalne nauczanie i więcej czasu spędzamy w domu, zaczęłam też więcej sprzątać. Wiadomo dzieci, to o porządku na dłuższą chwilę (no około 5 minut) można pomarzyć. Zawsze największą moją zmorą była łazienka, tu smugi na lustrze, tu brudne zlewy od pasty, nie wspominając o innych miejscach. Na szczęście przyszły też zakupy online i kupiłam kolejne, nowe produkty z serii Bref Pro Nature, tym razem Żel i zawieszki do toalet Bref Pro Nature.
Jak już Wam wcześniej pisałam (link do wcześniejszego artykułu) cała seria nawet w 99,9% oparta jest na składnikach pochodzenia naturalnego, które są równie skuteczne w usuwaniu zanieczyszczeń, co zwykłe detergenty. Używanie tych produktów jest bezpieczne dla planety, ponieważ są biodegradowalne. Dlatego zawsze sprawdzajmy skład środków do czyszczenia i szukajmy oznaczeń wskazujących na przyjazność dla środowiska, takich jak np. Ecolabel.

I tak

Żel do toalet Bref Pro Nature dzięki specjalnej recepturze zapobiega osadzaniu się kamienia, a dodatkowo zawiera w 90% składniki pochodzenia naturalnego. Żel ten utrzymuje czystość toalety w sposób przyjazny dla środowiska, a co najważniejsze, butelka pochodzi w 50% z recyklingu.

I tu chciałabym się na dłużej zatrzymać, wiesz co to social plastic?

Pewnie nie, ja też wcześniej nie wiedziałam!

W 2017 r. Henkel wprowadził na rynek opakowania wykonane w 100% z plastiku pochodzącego z recyklingu, dzięki czemu kupując produkty tej firmy, np. z linii Pro Nature, dokładamy swoją cegiełkę do troski o środowisko. Ale nie wszyscy wiedzą, że aż do 50% plastiku, z którego są wykonane opakowania marek Henkla, to tzw. social plastic – plastik pochodzący ze społecznej zbiórki. Social plastic jest pozyskiwany poprzez zbiórkę w najbardziej zanieczyszczonych i najbiedniejszych regionach świata, których mieszkańcy w zamian za zebrane przez siebie plastikowe odpady otrzymują pieniądze, produkty lub usługi. W ten sposób firma Henkel, wykorzystując ten surowiec do produkcji opakowań, wspiera gospodarkę o obiegu zamkniętym, przeciwdziała zanieczyszczaniu plastikiem oceanów oraz poprawia standard życia najbiedniejszych. Warto to wiedzieć, wybierając się na zakupy po środki czystości. Nieźle nie? Ja zdecydowanie będę o tym pamiętać robiąc kolejne zakupy.


A i jeszcze
zawieszki do toalet Bref Pro Nature, o których wspominałam.

Zapobiegają osadzaniu się kamienia, zapewniają aktywną pianę, chronią przed brudem oraz zapewniają dodatkową świeżość.

Opakowanie zawieszki toaletowej Bref Pro Nature jest przyjazne dla środowiska, ponieważ plastikowa zawieszka i karton pochodzą w 100% z recyklingu i nadają się do ponownego przetworzenia. Wow! Wielkie brawa dla firmy Henkel za duży krok w dbaniu o naszą planetę.

A Ty co robisz dla planety?

Zobacz również

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)