In akcesoria bezpieczeństwo bujanie dla dzieci kołysanie leżaczek macierzyństwo pomoc rozwój test zabawa

Leżaczek Twój pomocnik
Pamiętam jeszcze, zanim Lu pojawiła się na świecie, to poza wyborem łóżeczka, wózka, czy fotelika samochodowego, poszukiwałam idealnego leżaczka, takiego który spełni wszelkie moje oczekiwania.

A jakie one były:

Bezpieczeństwo

To punkt podstawowy, nie design, czy moda, ale bezpieczeństwo i wygoda. Musi posiadać odpowiednio wyprofilowane podparcie pleców oraz główki dziecka, tak by ciężar rozkładał się równomiernie oraz za bardzo nie obciążał tego małego ciałka, które jeszcze nie ma w pełni rozwiniętych mięśni oraz odpowiednio regulowane i nie uwierające czy sztywne zapięcie.


Bujanie

Tak, nie ma nic lepszego jak leżaczki dla niemowląt z funkcją bujania/ kołysania, co nie tylko wspaniale uspokaja i wycisza malucha, ale również poprzez spontaniczne ruchy dziecka, rozwija ich zdolności motoryczne oraz równowagę. A wracając do uspokajania, pamiętam jak wiele razy po szaleńczych wyczynach na leżaczku, Lu po prostu usypiała, dlatego ważne jest również, by taki leżaczek miał możliwość regulacji nachylenia, która pozwala łatwo zmienić ustawienie z bardziej pionowego odpowiedniego do zabawy na prawie poziome, idealne do wypoczynku i snu.

a i jeszcze drodzy rodzice, nie raz Wam przyjdzie usypiać maluchy bujając je ręką, a uwierzcie jeszcze częściej nogą, by mieć wolne ręce, więc to też przy wyborze weźcie pod uwagę. 

Często takie leżaczki sprawdzają się również, jako wybawcy w czasie kolek czy bóli brzuszka.

Dodatkowo

By posłużył on nam dłużej niż parę miesięcy warto wyposażyć się w taki leżaczek, który jest odpowiedni dla niemowląt już od pierwszych chwil, ale również dla tych starszych rocznych czy dwuletnich dzieci po zdjęciu np zapinania, barierki czy pasów i przemianie go w fotelik.

Musi on być wykonany również z bezpiecznych materiałów.

A na koniec najważniejsze, leżaczki dla niemowląt to super sprawa, bardzo ułatwiająca i wspomagająca funkcjonowanie nam razem z dziećmi, ale nic nie zastąpi przytulenia, ciepła, dotyku i kołysania w ramionach mamy czy taty. 

Zobacz również

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)