In dzieci liczby matematyka nuka pisanie rozwój zabawa

Magnetyczna tabliczka - cyfry - Kid O


W wakacje nie tylko szalejemy nad wodą, czy parku, ale lubimy też w pobudzać nasze szare komórki do pracy i poznawać, uczyć się czegoś nowego, ale oczywiście nie jest to męczące siedzenie nad książkami, lecz porywające, wręcz nie dające się pohamować  zdobywanie nowych umiejętności.

A to co Wam chcemy dzisiaj pokazać  fascynuje nie tylko dzieci, bo i my dorośli nie mogliśmy się od tego oderwać.

A co to takiego ?

Magnetyczna tabliczka– cyfry, amerykańskiej firmy Kid O, którą dzięki uprzejmości sklepu Kra-Kra.pl mieliśmy okazję poznać.

Co w niej takiego fascynującego?

Na pierwszy rzut oka, ok. fajna  tablica do nauki pisania cyfr, ale kiedy zaczniesz jej używać, zaczyna dziać się wręcz magia - jak to zauważyła Lu - bo przecież jak to się dzieje, że te małe kuleczki, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki  (w tym przypadku zielonego długopisu) układają się w cyfry?

Kiedy przesuwamy długopis po wyznaczonym śladzie, te kulki naprawdę się unoszą, dzięki czemu możemy w łatwy sposób zaprezentować naszym pociechom również działanie magnesów, a kiedy chcemy od nowa wykonać dany wzór, wystarczy przejechać po nim palcami, a kulki z powrotem opadają do pudełka.

Ta tablica nie tylko w łatwy i przyjemny sposób wprowadza dzieci w świat cyfr i pisania, ale też sprawia że naprawdę chce się ćwiczyć i chwyt,  mięśnie dłoni  i jeszcze odwzorowywać poznane wzory już na kartce.

Rozwija nie tylko zdolności matematyczne,  czy umiejętność pisania, ale zapewnia również dodatkowo  doznania sensoryczne, ponieważ kiedy przejedziemy palcem po wzorze, poczujemy, że kulki są zimne. Stymuluje również zmysł wzroku oraz koordynację ręka-oko, tak ważną w czasie nauki pisania. Wpływa również na rozwój myślenia logicznego, odtwórczego oraz wyobraźnię i umiejętność odwzorowywania ze wzoru.


Nam ta tablica się bardzo spodobała, a Lu z nią znikała na długie godziny zafascynowana tym, że pisze, że kulki się podnoszą i opadają.

Zobacz również

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)