In dla dzieci ortopedyczna poduszka rozwój sen zdrowie

Śpię - zdrowo śpię
Każdy rodzić wie, jak ważny jest sen dla naszych pociech i nieważne czy dziecko śpi z nami czy samo. Sen sprawia, że dzieci "rosną" rozwijają się, odpoczywają. W czasie snu dzieci nie tylko nabierają energii do zabaw i szaleństw ale również uczą się, konsolidują ślady pamięciowe, czyli po prostu sen wpływa na proces zapamiętywania. A jak wiadomo nie wyspany maluch, to marudny maluch, więc warto zadbać o sprzyjające otoczenie oraz warunki gwarantujące dobry sen.

Dlatego też warto już od najmłodszych lat dbać również o kręgosłup w czasie snu. Lu dzięki uprzejmości firmy Sissel od ponad miesiąca śpi na poduszce ortopedycznej, przygotowanej specjalnie z myślą o najmłodszych.

Sama byłam ciekawa czy ta poduszka  się sprawdzi, czy Lu będzie chciała na niej spać ?

Ale zacznijmy od początku. 

Dlaczego zdecydowałyśmy się na taką poduszkę ?


1. Kształt poduszki - który jest efektem wielu badań, gwarantuje naturalną i zdrową pozycję w czasie snu."Unikalny profil poduszki umożliwia właściwe wsparcie dla szyi, odciążenie odcinka szyjnego kręgosłupa i zmniejszenie nacisku między kręgami oraz rozluźnienie mięśni. "

Dlaczego to jest takie ważne? ponieważ w okresie intensywnego wzrostu naszych maluchów okres przedszkolny i szkolny ( a Lu rośnie w zastraszającym tempie ) mają one zapewnione właściwe podtrzymanie kręgosłupa i zredukowane napięcie. 

2. Poduszka jest wykonana z pianki visco-elastic, która dopasowuje się do kształtu, ciężaru i temperatury ciała, a dodatkowo materiał ten został przebadany na obecność alergenów i Lu jako alergik potwierdza, to spokojnym snem


3. Rozmiar poduszki został dopasowany dla dzieci : 35cm x 25 cm x 9 cm
Teoretycznie przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku życia, ale Lu mając 3 latka może już jej używać, ponieważ decydująca jest tutaj odległość od szui do czubka ramienia i powinna ona wynosić około 8 cm i więcej.


 Jak się u nas sprawdza ?


Tak jak pisałam wcześniej, początkowo były obawy czy Lu będzie chciała spać na takiej profilowanej poduszce. Teoretycznie dziecko powinno się przyzwyczaić do nowego kształtu poduszki przez około 14 dni, u Lu były to 2 dni i tak śpi do teraz.
Mimo, iż w łóżku ma jeszcze inne i ozdobne, małe i duże podusie, to do spania wybiera właśnie tą, firmy Sissel.

Nawet na działkę ją zabiera ze sobą dodatkwo podusia w komplecie ma kolorową poszewkę, dzięki czemu nie trzeba się marwić tym czy się pobrudzi, bo łatwo można ją zdjąć i wyprać. 
Poduszka tak się wszystkim spodobała, że nawet pies chciał ją sobie przywłaszczyć, bo taka wygodna ;)Zobacz również

5 komentarze:

 1. Wierzę, że zarówno materac, jak i dobrze dobrana poduszka mogą odciążyć kręgosłup i dobrze jest w taką zainwestować. Wiesz od jakiego wieku powinno się przyzwyczajać dziecko do poduszki. Moja Hania ma 9 miesięcy i śpi na płasko, pierwsza poduszka kiedy? To jest pytanie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. teoretycznie około 12.–18. miesiąca życia, może spać na poduszce. U nas Lu ok 2 roku życia

   Usuń
 2. Kurczaczku, nie wiem czy umiałabym spać na takiej poduszce....Ja lubię poduchę "wymiętosić" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniała poduszka, mi samej by się taka przydała. Często po przebudzeniu odczuwam ból nie tylko kręgosłupa, dlatego poważnie zastanawiam się nad zakupem podobnej :)
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj,
   chętnie doradzimy, pomożemy w dobraniu poduszki, a może nawet jakiś rabat się uda zrobić :) napisz do nas :)

   Usuń

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)