-->

In djeco dla dzieci gry planszowe rozwój przez zabawę

Wieczorami gramy i się rozwijamyPrzyszła jesień, a wieczory stały się coraz dłuższe, więc aby się nie nudzić zaczęliśmy nasza przygodę z grami planszowymi i uwaga - wciągnęło nas na dobre ( wiec ostrzegamy, to wciąga! ). 

Odkryliśmy gry francuskiej Firmy Djeco i straciliśmy dla nich głowę. Bo co robią dorośli, kiedy mają wolny wieczór? Graja w Piratów! Naprawdę wciągająca rozrywka.  

A tak poważnie, gry to nie tylko świetna zabawa, one naprawdę uczą i rozwijają. 

Przygotowują dziecko na sukcesy i porażki, pokazują, że nie zawsze się wygrywa, ale i z przegraną można sobie świetnie poradzić, dzięki czemu dzieci budują też własne poczucie wartości.
 Gry planszowe uczą wytrwałości, dążenia do znalezienia rozwiązania przewidywania następstw, planowania, ustalania priorytetów, kolejności oraz działania w sytuacji kiedy nie możemy przewidzieć, co się stanie, są poniekąd treningiem radzenia sobie w stresowych sytuacjach.
Granie w gry to także sposób ćwiczenia pamięci, spostrzegawczości, wyobraźni  i myślenia przestrzennego.
 Dzięki nim dzieci uczą się posługiwania się symbolami oraz   wzbogacają swoje słownictwo i rozumienie nowych pojęć. To również ważny element nauki życia społecznego, bo tutaj nie w czasie gry komputerowe, maluch uczy się współpracy, reagowania na drugą osobę, czy wchodzenia w interakcje z innymi.
Zobaczcie nasze gry :

Gra Planszowa Piraci 7-99 lat , świetną rozrywkę połączoną ze stymulacją rozwoju intelektualnego, oj  i to ile trzeba się na główkować, by tak obmyślić strategię, żeby wygrać . To idealny sposób spędzaniu czasu dla całej rodziny, choć fakt, młodsze dzieci mogą mieć problem  z tą grą. 

Jeśli chodzi o wykonanie, to wręcz perfekcyjne, każdy detal, nawet sztabki złota, jak prawdziwe.

Gra jest bardzo atrakcyjna wizualnie, efektowna – tematyka piracka pobudza wyobraźnię.Kolejna gra to Żabki, też pozycja dla starczych dzieci, od 5 roku życia, ale i z Lu opracowałyśmy wersję mniej skomplikowaną i świetnie się przy niej bawimy, zwłaszcza kiedy żabka nam skoczy gdzieś daleko ;)

Łapanie motyli, oj w to gramy prawie codziennie, no Lu nas głównie ogrywa, takie ma szczęście. A ta planszówka, świetnie rozwija logiczne myślenie, rozpoznawanie kolorów, układów, które należy odwzorować, jak również zdolności manualne. To świetna i rozwijająca zabawa, którą uwielbiamy 

I na koniec króliczki , gra dla dzieci od 4 roku życia , która polega na jak najszybszym pozbyciu się kart z planszy.

Świetnie ćwiczy logiczne myślenie, umiejętność zapamiętywania czy wyobraźnię. 

Zobacz również

7 komentarze:

 1. Nie znam tych gier, ale czytając Twój wpis stwierdzam, że nie potrafiłabym wybrać, która bardziej mi się podoba :) My też mamy sporo gier i bardzo lubimy w ten sposób spędząc czas :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem zwolenniczką gier planszowych :) Uwielbiam je, bo rozwijają wyobraźnie i kreatywność dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Młoda z pewnością wybrałaby piratów:) Choć jeszcze trochę za mała ale w sumie można nagiąć zasady

  OdpowiedzUsuń
 4. Zachęciła mnie Pani do zakupu dla synka gry Pirates.Zastanawiam się tylko teraz czy posiada ona instrukcję po polsku, gra jest pod choinkę, więc nie mogę jej otworzyć... Czy posiada Pani może instrukcję?

  OdpowiedzUsuń

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)