In biblioteczka dla dzieci dla rodziców filozofia dla dzieci książki rozwój zabawa

Jesień z Wydawnictwem BajkaJesień to idealny czas by długie i szare wieczory spędzać na czytaniu, razem. Nasza biblioteczka stale się powiększa, bo gdy tylko kurier dostarczy nową paczkę, my ją pochłaniamy i nie ma zmiłuj, że wieczorem, że przed spaniem, tu, teraz natychmiast chcemy poznać nowych bohaterów i zawitać do ich świata.

I tak też się stało z książką "Florka z pamiętnika ryjówki" Wydawnictwa Bajka. 

Ach cóż za niesamowite rzeczy tam na nas czekały! Mała ryjówka nie mylić z myszą o imieniu Florentyna, gdy tylko nauczyła się pisać ( z czego rodzice oczywiście byli bardzo dumni ) zaczęła prowadzić pamiętnik, by doskonalić tę umiejętność oraz by zabrać nas do swojego świata, przemyśleń, obaw i radości. 

Spędzamy tak z Florką cały rok, z nią i z jej niepowtarzalnym podejściem do świata. To ona pokazuje czytelnikowi, że zwykła kałuża może być jeziorem, że własnego cienia nie trzeba się bać, a bałagan robi się sam, a dokładnie za sprawą bałaganowego potwora. 

To książka pełna przemyśleń małego człowieka, w tym przypadku zwierzątka, która nam dorosłym pomaga wytłumaczyć dzieciom wiele, trudnych do zrozumienia spraw, jak przyjaźń, cierpliwość, czas, porządek, pomoc innym, empatia, a nam dorosłym doskonale przypomina, że też kiedyś byliśmy dziećmi i wszystko wcale takie proste nie było, bo jak sama bohaterka się pyta czym jest ten czas i gdzie on tak goni ?

Książką pokazuje, a raczej skłania do namysłu, że nasze pociechy na swój dziecięcy, często dość zabawny sposób rozumieją otaczający je świat. Książka jest pełna Małych mądrości, często dla nas dorosłych zapomnianych (czytając będziecie się uśmiechać pod nosem), pokazujących nas i nasze "ważne" sprawy może w mniej ważny i absorbujący sposób. 

Pozycja, którą powinien przeczytać każdy rodzic ze swoją pociechą. My nie mogłyśmy się od niej oderwać i nie chciałyśmy, by w ogóle ta historia Florki się kończyła. Przygody Florki jeszcze znajdziecie tutaj:

              


Zobacz również

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)