In

Praca w domu – jak się zorganizować i skoncentrować?Często się słyszy: „ale masz fajnie, pracujesz w domu, nie musisz nigdzie wychodzić, robisz co chcesz, a co to za praca w domu?”

Niestety realia wyglądają troszkę inaczej, fakt można pracować w domu siedząc w piżamie pod kocem, ale o wiele trudniej się zmobilizować i koncentrować na konkretnym zadaniu, zwłaszcza gdy w koło czeka na nas wiele rozpraszaczy.

Siedząc w biurze, koncentrujesz się na tym co masz zrobić, w domu, zwłaszcza kiedy pracujesz z dziećmi, masz jeszcze tysiąc innych obowiązków, a dokładnie tyle samo czasu (choć często mniej) niż wychodząc do pracy na etat. 
W domu czekają głodne dzieci, spragnione bliskości i zabawy, sterta prania, odkurzanie, a obiad sam się nie zrobi. Decydując się na taką, jak to inni postrzegają „lekką” pracę, musisz się o wiele więcej na trudzić, pracujesz często tak naprawdę 24h na dobę, a często jedyną rozrywką bywa wyjście na spacer czy po zakupy.

Dlatego w tym przypadku ważna jest dobra organizacja!
Co mi pomaga?


Po pierwsze – wyznaczenie sobie czasu na pracę, takiej chwili godziny, dwóch, trzech, kiedy siadasz do pracy i tylko nią się zajmujesz. Wiem, że zwłaszcza na początku jest to trudne, ale z czasem można troszkę wygospodarować najpierw: 15, 20, 30 minut, by popracować np.: kiedy dziecko śpi, bawi się w pokoju, a później pewne rzeczy czy zadania, będziemy robić coraz szybciej. Od czegoś trzeba zacząć

Po drugie- odłączenie się wszelkich od rozpraszaczy – wyłącz Facebooka, Instagram, pocztę, nie odbieraj w tym czasie maili. Aby się lepiej skoncentrować, najlepiej odłożyć wszystko gdzieś daleko, by nie korcił nas telefon, a wszelkie przeglądarki na komputerze wyłączyć. Niech nie kuszą!

Po trzecie – organizacja! Ja wyznaczam sobie cele na każdy dzień, tworzę listy zadań, rozbijam je na mniejsze kroki, tak by samemu się motywować tym, że jednak coś zrobiłam. Zobaczycie jaką poczujecie satysfakcję jak wykreślicie z listy ostatnią pozycję, obiad będzie zrobiony, dzieci wybawione, a Wy będziecie jeszcze miały czas na kawę. Do wszystkiego można dojść, wypracować pewne schematy działania. Oczywiście nie wszystko, co się sprawdza u mnie będzie, tak samo dobrze się sprawdzało u kogoś innego, ale na pewno znajdziecie najlepszą dla siebie drogę do idealnej organizacji.

Po czwarte – witaminowe wspomagacze, te które są przyjazne dla naszego zdrowia i żołądka jak np. Dr Witt Premium Active Drink – to napój, który polepszająca koncentrację o smaku jabłka, winogron i granatu. To aż 100% dziennej referencyjnej wartości spożycia magnezu, w jednej małej 250 ml puszce. A jak wiemy magnez przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, pozwalając nam wydajniej pracować.


Po piąte – rób przerwy – kiedy czujesz, że Ci nie idzie nie rób niczego na siłę, stracisz więcej czasu niż Ci się wydaje. Idź na spacer, pobaw się z dziećmi, poruszaj się. Taka mała przerwa z korzyścią wpłynie na Twoją wydajność, a także zadowolenie domowników. I Najważniejsze nagradzajmy się! Bo praca w domu, to nie lada wyzwanie!

TO CZAS NA MAŁY KONKURS? 

Wraz z marką Dr Witt zapraszam Was do udziału w konkursie!Co należy zrobić?

 • w komentarzu pod wpisem odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

Co utrudnia Ci koncentrację? Jakie masz na to sposoby?

 • konkurs trwa od 27.02 do 7.03. 2017 r. - po upływie tego terminu, w ciągu kolejnych siedmiu dni wyłaniam DWÓCH ZWYCIĘZCÓW - autorów najciekawszych odpowiedzi
 • nagrodą w konkursie jest jedna pozycja spośród:

1) E - book "Wzmacnianie organizmu" Jadwigi Górnickiej
2) E - book " Trening intelektu. Wyćwicz pamięć, koncentrację i kreatywność w 31 dni"        Pauliny Mechło i Joanny Grzelka
3) Audiobook "7 nawyków skutecznego 
działania" autorstwa Stephena R. Covey
 • ogłoszenie zwycięzców nastąpi w komentarzu pod tym postem
 • dokładny regulamin dostępny tutaj - koniecznie się z nim zapoznaj!

Zobacz również

3 komentarze:

 1. Ja po prostu marze o tym, żeby nie musieć wracać na etat i móc pracować w domu. Sama najlepiej organizuję własny czas pracy, a na ten moment jedynym problemem jest jego brak ;) Ale kiedy Bąbel pójdzie już do przedszkola to będę starała się zrobić absolutnie wszystko, żeby móc pracować zdalnie, bez uciążliwej obecności szefa i współpracowników nad głową ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Też mi się marzy praca w domu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Małgosia Ostrowska12 marca 2017 09:54

  Chyba dużo zależy od naszej organizacji. Choć na pewno nie jest to takie proste z dzieckiem i nogi. Wszystko jednak można poukładać.

  OdpowiedzUsuń

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)