In marzenia papier przyszłość rysunki zdjęcia

Papier, który przeniesie Cię do przyszłości

Z czym Ci się kojarzy papier?


Wyobrażasz sobie codzienne funkcjonowanie bez niego? Ja też nie, niby zwykła kartka, a tyle możliwości. Pewnie nigdy się nad tym nie zastanawiałeś, ale mimo iż technologia gna do przodu, to papier wciąż nieustannie nam towarzyszy. To na nim spisujemy nasze plany, marzenia. To on rozwija kreatywność naszych dzieci i często przekazuje więcej emocji niż wypowiedziane słowa. Pamiętasz pierwszy rysunek swojej pociechy, pierwsze napisane słowo, pierwszą laurkę? Ja też i nadal je przechowuję.


Pamiętasz swoje plany czy marzenia zapisane gdzieś w notatniku czy pamiętniku? Te wszystkie wydrukowane zdjęcia pełne cudownych chwil razem i emocji. Tak ja też się przy nich wzruszam. Niby tak mało – tylko papier, a tyle pięknych chwil i wspomnień.A jakbyś mógł zapisać te emocje, swoje plany, przemyślenia kolejnym pokoleniom? Każdy z nas na pewno ma coś ciekawego do przekazania przyszłym pokoleniom.

Pewnie zastanawiasz się jak?


Może być to opis naszej codzienności, otaczającej nas rzeczywistości, jakiegoś zdarzenia z przeszłości bądź nasze przemyślenia czy twórczość chowana do szuflady. To wszystko będzie ciekawe dla ludzi z przyszłości i w znacznym stopniu pomoże im zrozumieć nas samych.
Papiery POL dostrzegają potrzebę stworzenia świadectwa naszych czasów, które w niezmienionej formie dotrze do przyszłości. W tym właśnie celu zostanie stworzona kapsuła czasu, która zakopana pod ziemią przechowa informacje dla przyszłych pokoleń. W tym również Twoich wspomnień!

Celem projektu jest umożliwienie każdemu stworzenia dowolnego przesłania, dlatego ani Papiery POL, ani organizatorzy akcji nie będą czytali, gromadzili, czy w jakikolwiek inny sposób wpływali na treść drukowanych informacji - jako pierwsi z zawartością kapsuły zapoznają się z jej odkrywcy.
               
Nie czekaj i już teraz wyślij swoją wiadomość do przyszłości na www.papierypol.pl.

Ja już to zrobiłam! Czas na Ciebie! Daj cząstkę siebie następnym pokoleniom.

Niech twoja wiadomość przetrwa wieki i pozwoli przyszłym pokoleniom dowiedzieć się, jak wyglądał świat w roku 2017.Patronat nad akcją objęli: Interia, Legalna Kultura, Edutorial, Historia.org.pl oraz magazyn psychologiczny Charaktery.


Zobacz również

6 komentarze:

 1. Ha, bardzo lubię takie akcje. Z chęcią się przyłączę. Często się zastanawiam właśnie co zrobić, żeby kolejne pokolenia miały o czym opowiadać z historii swoich rodziców, dziadków i pradziadków. Muszę też zgrać opowieści moich rodziców i spisać je gdzieś właśnie. żeby zostały dla nas i naszych dzieci, i wnuków. Ściskam mocno

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa akcja. Jednak nie biorę udziału w takich;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jako nastolatka pisał pamiętnik ;),czasem zaglądam do niego. Śmieję się w głos.... papier jest cudownym wynalazkiem. Akcja którą promujesz, jest oryginalna, nie słyszałam o niej. Z chęcią wezmę w niej udział.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł! Trzeba o tym pomyśleć :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajna akcja, jednak z braku czasu nie przyłączę się do niej. Piszę blog, to wystarczający ślad, jaki po sobie zostawiam.

  OdpowiedzUsuń

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)