-->

In dzieci mama praca praca w domu witaminy zdrowie

Pracujesz zdalnie i bawisz się z dziećmi?


No tak, może trochę przewrotny tytuł, ale w większości domów aktualnie tak to wygląda. Ja pisząc właśnie ten post, buduję w międzyczasie tor dla autek i karmię Leo…. Niestety, a może stety człowiek do wielozadaniowości się już przyzwyczaił.

Jednak realia wyglądają troszkę inaczej. Oczywiście fajne jest to, że wstajesz z łóżka, robisz krok i jesteś w pracy, ale o wiele trudniej się zmobilizować i skoncentrować na konkretnym zadaniu, zwłaszcza gdy w koło biegają dzieci, a słowo „mama” słyszysz średnio 60 razy na minutę 😉


Idąc do pracy, koncentrujesz się na konkretnych zadaniach i nastawiasz się na pracę można powiedzieć w jednym zakresie, zaś w domu, zwłaszcza kiedy pracujesz z dziećmi, masz jeszcze inne zakresy i tysiąc obowiązków, a tyle samo czasu (choć często mniej) niż wychodząc do pracy na etat. 

Bo tak, tu sterta naczyń, tam pranie wysypuje się z łazienki, dzieci mają tysiąc problemów, trudności, czekają głodne, spragnione bliskości i zabawy. A Ty jesteś jedna. Ty, Twoje dwie ręce i dobra organizacja, by z czasem nie zwariować.

Dlatego ważna jest dobra organizacja!

No może nie zawsze wychodzi z tą organizacją tak jak sobie zaplanujemy, ale dobrze w ogóle mieć jakieś ramy pracy.Po pierwsze – sprawdź sama ze sobą, ile czasu możesz codziennie tak naprawdę przeznaczyć na pracę. Mogą to być bloki 5/10/15 minutowe. Ja często sobie wypisuję, co w tak krótkim czasie mogę zrobić, a uwierz… można wiele zrobić! Można odpisać na maile, sprawdzić powiadomienia, przejrzeć kalendarz, stworzyć i prześledzić listę „to do”, zamiast gapić się na fb czy inne media społecznościowe.

Po drugie - wyłączenie FB, Messengera, kiedy to możliwe. Tak, tak to one zabierają nam czas na pracę. Kiedyś sama to zmierzyłam i na media społecznościowe traciłam średnio 2 godziny dziennie, a ten czas mogłam spokojnie przeznaczyć na pracę, czy na napisanie posta na bloga.Po trzecie – wyznaczanie celów.   Ja codziennie wyznaczam sobie cele, ale takie, które mogę zrealizować. Nie wypisuję, że zdobędę Mont Everest Internetów w tydzień, bo jak tak się nie stanie to odczuję rozczarowanie i spadek motywacji.  Siadam z kartką i piszę, co konkretnie chcę dzisiaj zrobić. Ok: zdjęcia na bloga, pisma do pracy, opracować karty dla dzieci. Wypisuję same konkrety, które po kolei realizuję. To zdecydowanie ułatwia i systematyzuje pracę.

Po czwarte – witaminowe uzupełnianie braków i dawka energii
Ja w aktualnej sytuacji nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez kawy i uzupełniania witamin oraz soli mineralnych.Kiedy potrzebuję szybkiej dawki energii, często sięgam po wsparcie, w postaci PLUSSSZ ACTIVE 100% ENERGY COMPLEX, suplementu diety, który zawiera ekstrakty roślinne pochodzenia naturalnego bez dodatku cukru!Ten produkt zawiera coś, co się nazywa adaptogeny, czyli nietoksyczne rośliny, charakteryzujące się specyficznym wpływem na ludzkie ciało i umysł. Nadrzędną właściwością wszystkich adaptogenów jest niwelowanie skutków stresu oraz adaptacja organizmu do niesprzyjających warunków zewnętrznych. Do adaptogenów w PLUSSSZ ACTIVE 100% ENERGY COMPLEX należą ekstrakty z guarany, bakopy i yerba mate. Guarana pomaga zwiększyć zdolność organizmu do wysiłku fizycznego i umysłowego. Z kolei bakopa drobnolistna, od tysięcy lat stosowana w naturalnej medycynie Wschodu, pozytywnie wpływa na pamięć i koncentrację. I wreszcie, popularny ostrokrzew paragwajski – yerba mate – zwiększa naszą czujność. Ponadto suplement PLUSSSZ ACTIVE 100% ENERGY COMPLEX zawiera kofeinę – która wspólnie z adaptogenami pomaga poprawić koncentrację – a także magnez oraz kompleks witamin.Sięgam po niego za każdym razem, gdy wiem, że czeka mnie sporo pracy czy jestem zmęczona.

Po piąte – zbawienne przerwy – kiedy czujesz, że Ci nie idzie, nie rób niczego na siłę! Stracisz więcej czasu niż Ci się wydaje. Taka mała przerwa z korzyścią wpłynie na Twoją wydajność, a także zadowolenie domowników. I najważniejsze! Nagradzajmy się! Bo praca w domu, to nie lada wyzwanie!A Ty jak radzisz sobie z pracą w domu?

Zobacz również

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)