In bajki biżuteria czytanie dinozaury dziecko książka relaks rozwój zabawa zajęcia

Gdzie te dinozaury ?

Lu uwielbia dinozaury i  zawsze jak jesteśmy w księgarni szukamy o nich książeczek, jednak jak się okazuje za dużo to ich nie ma, zwłaszcza dla dwulatków... Dużo jest dla tych starszych, z cienkimi kartkami 

Aż ostatnio udało nam się poszerzyć naszą biblioteczkę o dwie pozycje Wydawnictwa Wilga :
"Zbuduj dinozaura" i "Jak pokonać dinozaury?"
Obie pełne kolorowych obrazków od razu przykuły uwagę Lu, już nie chciała oglądać innych książeczek, tylko te i nic więcej. 

"Jak pokonać dinozaury?" zabawna ksiażeczka o tym, jak uporać się ze "starsznymi prehistorycznymi gadami. Jak piszą autorzy Cathrine Leblanc i Rolanda Garrigue:  „jeżeli wykażesz się sprytem, to dinozaury nie będą miały szans, żeby cię pokonać!”

W zabawny sposób opisuje wręcz zaskakujące sposoby "walki",dzięki czemu nie można się nie śmiać pochłaniając te któkie porady. 
Obrazki proste, kolorowe idealne dla mniejszych dzieci. Druga pozycja "Zbuduj dinozaura" jak sama nazwa wskazuje, daje możliwość wykonania, bez kleju i nożyczek 4 modeli tych gadów. Stanowi świetny sposób na spędzenie czasu razem, poznając prehistoryczne dzieje. 

Modele może nie aż takie proste do złożenia, ale efektownie się prezentują kiedy już uda się połączyć wszystkie części ze sobą. 
Dodatkowym atutem książeczki są sztywne kartki, od ponad roku czegoś takiego szukałyśmy. Nie tylko zapewnia zabawę, ale i dostarcza wiele ciekawych i istotnych informacji o dinozaurach, a modle przestrzenne jeszcze lepiej pozwalają sobie te gady wyobrazić. ZWYCIĘZCĄ ROZDANIA JEST :

JOLANTA KURA


Zobacz również

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)