-->

In dla najmłodszych emocje kreatywność ksiażki nauka tullet zabawa

Tullet dla najmłodszych, ale czy na pewno?Jeśli  myślisz kreatywna książka? To jaki autor przychodzi Ci od razu do głowy?
Jasne, że Pan Tullet. Chyba nie ma bardziej wciągających, (ale nie do mówię tu o czytaniu ) i wymagający aktywności twórczej książek. Tym razem niedawno na rynku pojawiły się pozycje dla najmłodszych, bo szczerze takich nam brakowało. 

Oczywiście sama ich konstrukcja już zaskakuje ma samym początku - a dokładnie schodkowa, kartonowa budowa książki, dzięki której od samego początku widać fragment każdej strony, ale nie od razu wiadomo, co się na niej znajduje, ba za każdym razem nas zaskakuje. Książki mają po 10 stron, a pierwsza to około 1/3 ostatniej, a na nich rozgrywają się bardzo ciekawe historie, tym ciekawsze ile my rodzicie wrzucimy w nie swojej pomysłowości i kreatywności. 

Tak tak, te książki są idealne, by każdy rodzic przypomniał sobie, że ma wyobraźnię i potrafi jej używać, a wspólnie spędzony czas na wymyślaniu opowieści do typowo tulletowskich obrazków, to na pewno idealny sposób na wspólną zabawę, budowanie więzi czy rozwijanie wspólnych zainteresowań.
Duży czy mały? Ta książeczka świetnie pokazuje zależności pomiędzy wielkością, a wiadomo że na początku ciężko taką zależność wytłumaczyć maluchom, więc Pan Tullet nam w tym troszkę pomaga, bo rybka z każdą stroną staje się większa, a na koniec? No właśnie sprawdźcie sami co tam się dzieje

Już jadę! Tu małe, czerwone autko zabiera nas na wycieczkę i przeżywa bardzo ciekawe przygody, a dokąd zmierza, przekonajcie się sami.
Ufo kuku! Tutaj mamy zabawną parę: chłopca, który początkowo wręcz aż dźwiękowo wyraża swoją niechęć do ufoludka, by w końcu....  się z nim zaprzyjaźnić. Fajny sposób na pierwsze nauki dotyczące emocji, ich nazywania i rozpoznawania u innych.
Super Tata, poznajcie super Tatę, a Wasz jaki jest?
Książeczki może przeznaczone są dla maluszków, ale i starsze dzieci świetnie się z nimi bawią, kiedy same wymyślają to inną opowieść i mogą nam ją opowiedzieć

Zobacz również

1 komentarze:

  1. Tego autora mieliśmy okazję poznać w zeszłym roku, kiedy na stronie wydawnictwa można było zakupić kilka tytułów w zestawie :)
    Rzeczywiście, Tullet ma ogromny talent do tego, aby zmusić nie tylko dziecko, ale również rodzica do wyjścia poza schematy myślenia i wkroczenia w świat wyobraźni :)
    Ulubiona książka mojego syna to Turlututu. A kuku to ja! :)
    Pozdrawiam gorąco ;)

    OdpowiedzUsuń

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)