In dogoterapia dziecko pies pomoce rozwój zabawa

Dogoterapia bez psa - cz I motoryka małaO dogoterapii pisałam już tutaj i tutaj . Dzisiaj chcę Wam pokazać, że nawet nie mając psa można świetnie się bawić z "psem", rozwijać i uczyć opieki nad pupilem.
Niestety nie każdy ma swojego czworonożnego przyjaciela, a często są takie sytuacje, kiego go po prostu nie możemy mieć, jak na przykład alergie, bark czasu itp. Wiedząc, że obecność psa tak pozytywnie pływa na dzieci, na ich rozwój, poznawczy, motoryczny i emocjonalny warto zaopatrzyć się w kilka zabawek związanych właśnie z psami, choć ich już sporo macie w domu.

Zacznijmy od zabawek stymulujących motorykę małą czyli  małe rączki naszych dzieci:

Labirynty:

- rozwijają motorykę małą, zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, koordynację ręka-oko, spostrzegawczość, umiejętność koncentracji uwagi, a także rozpoznawanie kolorów i kształtów.
   
( dla starszych dzieci, uczy odpowiedniego chwytu i przygotowuje do nauki pisania )

1, 2, 3, 4

Przeplatanki

- również rozwijają zdolności manualne, precyzję ruchów, kreatywność, umiejętność koncentracji uwagi, koordynację ręka-oko, zdolności ważne i przygotowujące później do nauki pisania.  

1, 2, 3

Nakładanki

- stymulują małe rączki do ćwiczenia chwytu szczypcowego, rozwijają zdolności manualne, planowania oraz logicznego myślenia


1, 2, 3 

Układanki

- rozwijają zdolności manualne, kreatywność, logiczne myślenie, łączenie elementów w jedną całość ( synteza ) spostrzegawczość, umiejętność skupienia się na jednym zadaniu, wyobraźnię.


1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 

Puzzle

- tak samo jak układanki rozwijają zdolności manualne, logicznego myślenia, wnioskowania, dodatkowo puzzle 3D rozwijają wyobraźnię przestrzenną


1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8,

Ciastolina

- poza stymulowaniem zdolności manualnych, pobudza kreatywność i wyobraźnię dzieci i zachęca do zabawy 

1, 2 

Koraliki

- stymulują motorykę małą, zachęcając dziecko do skupienia i ćwiczenia precyzji ruchów, pobudzają kreatywność, logiczne myślenie oraz wyobraźnię dziecka.

1, 2, 3

Nakręcanie 

1

Mam nadzieję, że nasze podpowiedzi okażą się przydatne, jeśli macie jeszcze jakieś pomysły - piszcie!

Zobacz również

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)