In dla dzieci dzieciństwo dziecko macierzyństwo mama marzenia mysl wspomnienia

Macierzyństwo drugie dzieciństwoTak patrzę wstecz, na te 2 lata od kiedy Lu tknęła życie w moje marne egzystowanie i myślę, że tyle emocji i radości jeszcze nikt nigdy mi nie dostarczył. Tak naprawdę znowu sobie przypominałam jak to jest być dzieckiem, pełnym radości, ciekawskim. Wszędzie biegać i nie chodzić po woli, bo po co?

Ile bajek się przypomniało, ile wspomnień... i nikt nie powie, że jest się dziecinną osobą, bo kto w tym wieku bajki ogląda, no właśnie rodzice.

Ile zabaw, akuku, chowanego, malowanie palcami, a głównie po sobie, tyle radości i śmiechu przy tym, i nikt nie zabierze nam tego czasu.

Ile smaków z dzieciństwa powraca, zupki, kaszki, zapomniany budyń z malinami, czy placuszki. Tyle skarbów w lodówce się czai, a my mamy możliwość dzięki tym małym istotkom odkryć je na nowo. Smaczne soki, desery, i ten smak malin zrywanych prosto z krzaczka.

A plac zabaw, kiedy ostatni raz tam byliście, rodzic pewnie odpowie, że dzisiaj, wczoraj, a nie-rodzic hmm... nie pamiętam :)
Tak, tak i można szaleć do woli z maluchami,  na zjeżdżalni, huśtawkach i oczywiście posiedzieć w piaskownicy, to nic dziwnego. - to tylko szczęście w piasku zaklęte, a raczej zasypane :)

A dziadkowie??? Oj pamiętam jak w dzieciństwie czekało się na chwile z nimi i widzę, że Lu też je uwielbia. Kiedy ma ich tylko dla siebie, te spacery,  wyjazdy na działkę czy wspólne gotowanie obiadu i to pozwalanie na wszystko, ale od czego są dziadkowie.

A spacery??? Czy pamiętacie kiedy dawały taką przyjemność i wytchnienie? Kiedy nawet kilka razy dziennie biegaliście po świeżym powietrzu, z chęci, a nie z przymusu. Kiedy każdy napotkany robaczek i listek, urastał do rangi bardzo wyjątkowych i trzeba je koniecznie zabrać do domu. 

Ile marzeń z dzieciństwa Wam się przypomniało ???
Czy nie nastał poniekąd czas ich realizacji, czy nie pojawiają się wspólne marzenia, pasje ? 

Powiem tylko tyle cudownie się wraca do tych miłych, małych i dużych chwil z własnego dzieciństwa, a jeszcze piękniej, gdy się tworzy dzieciństwo swojego dziecka!!!

Zobacz również

9 komentarze:

 1. Kiedy byłam w ciąży z moim urwiskiem ciągle słyszałam ze mój świat zmieni o 180 stopni, ale ja na samym początku w to nie wierzyłam, myślałam mój świat się zmieni nie skąd nadal będę tyle czytać książek ( teraz czytam je mojemu skarbowi) będę słuchać ukochanego rapu ( teraz wybieram kawałki które może słuchać mój 5 latek) będę pisać teksty ( teraz pisze bajki dla synka) będę chodzić na imprezę ( teraz jesteśmy bywalcami Kinder bali). Ta zmiana o 10 stopni to najpiękniejszą zmiana w moim życiu, i dzięki niej z czystym sumieniem znów mogę chwilami bawić się jak dziecko

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie , fajnie wrócić do dzieciństwa z własnym dzieckiem i robić to bezkarnie ;)

   Usuń
 2. Ja uważam, że dziecko to wspaniały wynalazek, który pozwala nam przeżyć drugi raz dzieciństwo, a później jeszcze drugą młodość. W pełni podzielam Twoje zdanie. Bardzo podoba mi się fakt, że będę pomagać drugiemu człowiekowi poznać świat i będę wtedy najmądrzejsza. No do czasu, aż będzie wolała iść na bibę i powie, że jestem obciachowa, ale to jeszcze trochę lat. :p

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. haha tak oby ten czas bib przyszedł jak najpóźniej ;)

   Usuń
 3. Nie mogę się już doczekać zabaw, malowania, lepienie i oglądania bajek, świetny post :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję :)
   do listopada szybko minie, a potem już szybciutko do wspólnych zabaw :)

   Usuń
 4. Masz absolutną rację :) Dzięki macierzyństwu przeżywamy dzieciństwo na nowo. Ostatnio nawet mówiłam mężowi, że nigdy bym nie przypuszczała, że zafascynuje mnie świat motoryzacji :) A, że mamy syna, to resoraki nie mają przed nami tajemnic :)
  Pozdrawiam,
  Magda

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj dzieci również i nas bardzo rozwijają :)
   Pozdrawiamy

   Usuń
 5. Najlepsze jest w tym wszystkim to, że nikt się nie dziwi jak widzi mnie zjeżdżającą na zjeżdżalni :D

  OdpowiedzUsuń

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)