In dla dzieci dzieciństwo dziecko jesień mózg myśl pory roku puzzle rozwój test układanka zabawa zabawki

Poznajemy pory roku


Gra dla dzieci „Pory roku” firmy TREFL, to świetny sposób na zapoznanie maluchów ze zmianami zachodzącymi w otoczeniu,  które tak naprawdę ciągle obserwują czy to przez okno, czy to na spacerach. 

Z jednej strony kolorowe karty wprowadzają dziecko w świat pełen żywych barw  stymulując jego zmysły oraz spostrzegawczość, ponieważ każdy obrazek zwiera wiele elementów , a  z drugiej znajdują się rysunki do pokolorowania, zgodnie z obrazkiem na odwrocie lub bardziej twórczo według własnego uznania.

Maluch poznaje nowe słowa, przedmioty, uczy się dopasowywać odpowiedni kartonik do pory roku i jednocześnie rozwija procesy poznawcze, jak myślenie logiczne, rozwiązywanie problemów, trenuje pamięć czy koncentrację.

Grę można wykorzystać na kilka sposobów, przez co dziecko rozwija swoją wyobraźnię, kreatywność oraz poszerza swoje słownictwo.

Gra jest przeznaczona dla dzieci od 2 lat, ale i starszaki będą się też przy niej świetnie bawiły, systematyzując swoją wiedzę i wykorzystując w dowolny sposób kartoniki w czasie zabawy.

Idealny sposób na spędzanie deszczowych dni i dla dzieci, i rodziców, bo razem zabawa staje się jeszcze przyjemniejsza.

Lu gra się bardzo spodobała, nie było dnia żeby po nią nie sięgała. I zasypywała Ma tysiącem pytań:
"a kiedy pada śnieg?"
"a kiedy jeździmy na sankach?"
"a kiedy zbieramy grzyby" 
"a kiedy puszczamy latawiec ?" itp.

Pory roku już opanowała, bynajmniej z nazwy, a teraz się doszkala co z daną porą się wiąże :)

Seria Mały Odkrywca otrzymała wyróżnienie w konkursie "Zabawka Roku 2014", organizowanym przez portal Zabawkowicz.pl.do kupienia TUTAJ
Zobacz również

2 komentarze:

  1. Nie mamy tej gry, a szkoda, bo widzę, że jest bardzo fajna. Z serii Mały Odkrywca mamy grę Kolory i Kształty, którą córcia bardzo lubi.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. tak super zabawa, jeszcze polecamy skojarzenia, też niebawem na blogu się pojawią :)

      Usuń

Jak masz ochotę pozostaw nam coś od siebie:)